کلاهبرداری میلیونی با ترفند"واگذاری وام بدون بهره و تسهیلات بانکی با سود کم"

وام بدون بهره

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا گلستان در تشریح این خبر گفت: به تازگی چند شهروند با مراجعه به پلیس فتا استان گلستان اظهار داشتند که مبالغی از آن‌ها کلاه‌برداری شده و خواهان پیگیری موضوع شدند.

وی افزود: فرد کلاه‌بردار که خود را کارمند بانک معرفی کرده بود، از طریق انتشار آگهی در سایت‌های واسطه خریدوفروش کالا، با درج آگهی "واگذاری وام بدون بهره ویا تسهیلات بانکی با سود کم"، اقدام به کلاه‌برداری از شهروندان می‌کرد. 

سرهنگ پرسا گفت: این فرد با جلب اعتماد  شهروندان برای پرداخت وام تقاضای مبالغ اندکی پول می‌نمود و پس از واریز شدن مبالغ به حسابش، آگهی را حذف  و به تماس‌های مشتریان پاسخ نمی‌داد.
    
رئیس پلیس فتا استان گلستان با اشاره به دستگیری فرد کلاه‌ بردار ، خبر داد : با تکمیل تحقیقات مشخص شد شاکیان از بیش از 12 استان مالباخته این پرونده هستند.

این مقام مسئول بیان داشت: متهم در اعترافات خود اعلام کرد، طی دو سالی که اقدام به کلاه‌برداری از این طریق کرده است، درمجموع مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال از این طریق کلاه‌برداری کرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شهروندان عزیز از اعتماد بی‌جا به مخاطبان در فضای مجازی پرهیز کنند و فریب تبلیغات دروغین منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی را نخورند.

وی گفت: ملاک رفتار و عمل کاربران در فضای مجازی قانون جرائم رایانه‌ای است و افرادی که با سوءاستفاده از اعتماد شهروندان اقدام به فریب و کلاه‌برداری از آن‌ها می‌کنند باید تاوان اقدامات خود را بپردازند و مجازات شوند.

رئیس پلیس فتا استان در خاتمه از هم‌وطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارش‌ها مردمی اعلام کنند .