برداشت غیر مجاز از حساب شاکی به بهانه دریافت طلب

برداشت غیر مجاز

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ رضا ملوکی رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران در تشریح این خبر گفت: یکی از شهروندان ضمن مراجعه به این پلیس اظهار داشت شخص ناشناسی اقدام به برداشت پول از حساب بنده به صورت اینترنتی  کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با بررسی حساب بانکی شاکی مشخص شد، فردی ناشناس با دسترسی غیر مجاز به حساب بانکی وی توانسته مبالغی را برداشاته و برای اقدامات مجرمانه خود استفاده کند.

سرهنگ ملوکی افزود: با اقدامات فنی کارشناسان این پلیس مشخصات عامل برداشت شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به این پلیس متقل شد ، متهم به هویت "م-ا" با مشاهده ادله ارتکاب جرم، با انگیزه تسویه حساب لب به اعتراف گشود و ادامه داد که از شاکی پرونده طلب کار بوده و برای کسب طلب خود اقدام به این کار کرده است.

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران ضمن بیان اینکه متهم به همراه پرونده به بازپرسی شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دماوند منتقل شد، به  شهروندان هشدار داد : درحفظ و نگهداری اطلاعات کارت بانکی کوشا باشند، به هیچ‌ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و درهنگام خرید‌ اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل را داشته باشند.

 این مقام مسئول گفت: حفظ اطلاعات شخصی مانند اطلاعات بانکی به عهده خود کاربر است و نباید فرصت سوء استفاده از این اطلاعات به سایبرن داده شود. شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک می توانند از طریق شماره تماس ۳۶۲۲۴۴۹۰ و یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir آن را گزارش کنند .