کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن رسیدساز جعلی

کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن رسیدساز جعلی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر اظهار داشت: شخصی به پلیس فتا زنجان مراجعه و مدعی شد، فردی به‌هویت معلوم به فروشگاه وی مراجعه و کالایی را خریداری و دریافت می‌کند و بیان می‌کند مبلغ آن را از طریق تلفن همراه خود پرداخت کرده و صفحه نمایش تلفن خود را که نشانگر تراکنش موفقیت آمیز بود به نامبرده نشان می‌دهد و کالای مورد نظر را از فروشگاه خارج می‎کند، پس از گذشت چند ساعت صاحب فروشگاه حسابش را بررسی و متوجه می‌شود. پولی به حساب شاکی واریز نشده است

وی ادامه داد: برابر اظهارات شاکی و برررسی‌های فنی بعمل آمده معلوم شد متهم ازطریق اپلیکیشن رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از قربانی کرده است لذا موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا زنجان قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی  متهم به هویت معلوم مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی قضایی تیمی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت نامبرده‌ مراجعه و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی وی دستگیر به پلیس فتا انتقال داده شد.

سرهنگ آدینه لو گفت: متهم ابتدا منکر بزه انتسابی می‌شد ولی پس از مواجهه ‌شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا زنجان بیان داشت : شهروندان و کاربران می‌بایست سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با واریز و برداشت از حساب بانکی  در لحظه پیامک آن دریافت و از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند ، همچنین نسبت به فعال سازی رمز یکبارمصرف کارت بانکی، به بانک‌های عامل مراجعه نمایند.