درج آگهی جعلی در سایت دیوار همچنان ادامه دارد

1

 پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ یادگار نژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: افراد سودجو در پوشش کمک های مالی به افراد نیازمند، با ایجاد آگهی  های جعلی در شبکه های اجتماعی و سایت هایی مثل دیوار و... با عناوین فریبنده و قراردادن شماره تلفن و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند.

این مقام انتظامی گفت :اخیرا نیز افراد  فرصت طلب  با  انتشار آگهی جعلی تحت عنوان واگذاری  وام بدون بهره  به افراد نیازمند در این فضا به دنبال خالی کردن جیب مردم و دریافت اطلاعات شخصی شهروندان هستند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به وسوسه شدن افراد در خصوص این آگهی ها گفت: به هیچ عنوان به این گونه تبلیغات اعتماد نکنند چرا که نرخ سود بانکی‌ اعلامی در این آگهی ها با نرخ‌های مصوب همخوانی ندارد و این خود بیانگر یک کلاهبرداری وسیع از کاربران است.

وی همچنین افزود: از پرداخت هرگونه وجهی در فضای مجازی و یا پر نمودن فرم‌هایی که اطلاعات شخصی افراد و حساب آن‌ها را در اختیار سایرین قرار می‌دهد خودداری کنید.

سرهنگ یادگارنژاد در خاتمه سخن : شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک می توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش خدمات الکترونیکی، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.