شناسایی عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در تلگرام

عامل انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در تلگرام دستگیر شد

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ ایرج پورمستمند، رئیس پلیس فتا استان گیلان در تشریح این خبراظهار داشت: در پی مراجعه خانمی جوان مبنى بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصی‌اش در فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ پورمستمند افزود:کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی و انجام تحقیقات فنی، متهم را شناسایی کردند و باهماهنگی مراجع قضایی به اداره پلیس انتقال دادند.

وی گفت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم  به جرم خود خود اعتراف کرد و دلیل این اقدام را رسیدن به خواسته‌های نامشروع خود عنوان کرد. 

رئیس پلیس فتا استان گیلان با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد، تصریح کرد: طبق ماده 16 فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای، هر کس به وسیله سامانه  های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان گیلان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.