اعتماد به دوست صمیمی موجب هتک حرمت شد

 دوستی خاله سوسکه، هتک حرمت دختر جوان را رقم زد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مرتضی مرتضوی، رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی اقدام به درج تصاویر شخصی و خصوصی وی به همراه مطالب کذب و توهین آمیز علیه او، موجب آبروریزی او شده است بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا متهم  شناسایی و دستگیرشد. شاکی در رویارویی و مواجهه با متهم در کمال ناباوری دوست نزدیک و قدیمی خود را در مقابل چشمانش مشاهده کرد .

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: متهم در اظهارات و بازجویی‌های خود صراحتا به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را خصومت قبلی و اختلاف قدیمی با شاکی عنوان داشت .

سرهنگ مرتضوی در ادامه افزود: در پرونده‌های پلیس فتا شاهد انتشار تصاویر شهروندان در دنیای مجازی هستیم که افراد بزه کار به علت اختلاف و انتقام جویی و یا خصومت‌های قبلی دست به ارتکاب این عمل مجرمانه می زنند اما یکی از عواملی که چنین انگیزه‌ای را در فرد بزه کار ایجاد می کند، داشتن تصاویر شخصی از آن فرد می باشد، لذا اگر ما در نگهداری تصاویر خود کوشا بوده و آن را در دسترس دیگران قرار ندهیم؛ از حجم این پرونده‌ها در پلیس فتا کاسته خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: با استناد به قانون جرایم رایانه‌ای؛ هرگونه تهدید و انتشار عکس‌های خصوصی افراد را جرم دانسته و برای مجرم علاوه برجریمه نقدی‌، مجازات حبس را در نظر گرفته است لذا ‌کاربران در انتشار محتوای غیر مجاز و بدون کسب اجازه از صاحب آن دقت لازم را مبذول داشته باشند.