پلیس فتا از راز کلاهبرداری 4 ساله پرده برداشت

کلاهبرداری

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ " ملوکی " رئیس پلیس فتا فتا ویژه شرق استان تهران اظهار داشت: با شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت سریالی به مدت 4 سال از حساب وی ، پرونده تشکیل و در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: بنابر اظهارات شاکی مبالغی اندک از حساب بانکی وی کسر می شده ولی بدون توجه به آن و به سادگی از موضوع می گذشته است، تا اینکه با اخذ پرینت بانکی از حساب خویش و بررسی آن موجه کسر این مبالغ به صورت متوالی شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در ادامه با بررسی  بیشتر و اقدامات فنی مشخص شد که متهم به مدت 4 سال از طریق حساب شاکی اقدام به خرید شارژ برای شماره تلفنهای متفاوت می کرده که با تلاش و پیگیری کارشناسان این پلیس متهم که همسر سابق شاکی بود به هویت "ا.ع " 27 ساله با دستور مقام قضایی برای تحقیق بیشتر به پلیس فتا دعوت شد.

سرهنگ ملوکی اظهار داشت : در بازجویی صورت گرفته از سوی کارشناسان این پلیس ، متهم اظهار داشت شاکی همسر سابق بنده بود و بعد از جدایی از وی با توجه به عدم آگاهی او رمز دوم حساب بانکی اش را فعال نموده و اقدام به خرید شارژ می نموده که به دلیل پایین بودن ارقام شاکی توجه به برداشت کرده است ، در ادامه پرونده در معیت کارشناسان این پلیس جهت کسب تکلیف به مراجع قانونی دلالت گردید.

سرپرست پلیس فتا رئیس پلیس فتا فتا ویژه شرق استان تهران  گفت : پلیس فتا به صورت شبانه روزی آمادگی مقابله با جرایم رایانه ایی را دارد و از عموم مردم در خواست داریم در صورت مشاهده هر گونه جرایم رایانه ایی مراتب را سریعا از طریق وب سایت پلیس فتا به آدر www.CyberPolice.ir  بخش گزارش مردمی اطلاع دهند.