"کمک‌های مالی به زلزله‌زدگان‌" ترفندی برای سودجویان سایبری

زلزله

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به وقوع زلزله در بخش قطور شهرستان خوی و نیاز مردم این منطقه به کمک‌های مردمی، افرادی سودجو و کلاهبردار با ایجاد صفحات جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عناوین فریبنده و راه اندازی پویش‌های مردمی و کمک‌های مالی به زلزله‌زدگان و قراردادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند. وی افزود: متاسفانه این افراد با جلب اعتماد مردم در فضای مجازی و دریافت مبالغی به عنوان کمک به زلزله زدگان، حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می کنند.

سرهنگ نصرتی ادامه داد: هموطنان برای هرگونه واریز کمک‌های مالی خود به زلزله زدگان این منطقه، فقط از طریق ارگان‌های ذی‌صلاح و سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اقدام کرده و از پرداخت‌های اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد ناشناس خودداری کنند.

 رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: کاربران در صورت مشکوک شدن به صفحات جعلی با عناوین کمک به زلزله زدگان را به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع داده و از آنان خواست در صورات مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و غیر قانونی در فضای مجازی موضوع را از این طریق شماره تلفن 04421823186 و 04421831415 با پلیس در میان بگذارند.