ارتقاء بازی آنلاین، بهانه ای برای برداشت غیرمجاز 8 میلیون ریالی

بازی آنلاین

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "احسان آنقی" رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این باره گفت: با ارجاع شکایتی از سوی یکی از شهروندان به پلیس فتا استان، بررسی تخصصی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در ابتدا در خصوص موضوع پرونده از شاکی تحقیق بعمل آمد و فرد شاکی اذعان داشت که طی بررسی حساب بانکی خود متوجه برداشت مبلغ 8 میلیون ریال از حساب بانکی خود شده و تقاضای رسیدگی دارد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: سرانجام با انجام فعالیت های تخصصی و پلیسی کارشناسان پلیس، مشخص شد که این مبالغ صرف خرید های اینترنتی و بیشتر برای شارژ بازی های آنلاین مورد استفاده قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: در مراحل تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس، سرانجام این فرد شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی برای تکمیل تحقیقات به پلیس فتا استان احضار شد.

این مقام انتظامی افزود: در مراحل مقدماتی تحقیقات پلیس، فرد احضار شده از هر گونه دست داشتن در خصوص این برداشت های غیرمجاز اظهار بی اطلاعی داشت که با تکمیل فرایند تحقیقات مشخص شد که فرزند این فرد در منزل از اینترنت استفاده می کرده و پدر خانواده هیچ اطلاعی در خصوص برداشت های صورت گرفته ندارد.

سرهنگ آنقی خاطر نشان کرد: در ادامه تحقیقات با همکاری صورت گرفته، فرزند این خانواده به پلیس فتا دعوت و پس از تحقیقات کارشناس این پلیس مشخص شد که پسر شاکی با او دوست بوده و این فرد به بهانه ارتقاء بازی آنلاین اقدام به اخذ اطلاعات حساب پدر این خانواده کرده و با سوء استفاده از این اعتماد، اقدام به این برداشت ها و سپس خرید های اینترنتی کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: با توجه به اظهارات شخص متهم و دلایل و مستندات به دست آمده پرونده تشکیل شده به همراه مستندات برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ آنقی در پایان از والدین خواست در بحث استفاده از اینترنت و بازی های آنلاین فرزندان را همراهی کرده و نسبت به آگاهی بخشی به آنان اقدام کرده و با مراجعه به پایگاه اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir آموزش های قرار داده شده را مطالعه کنند و به فرزندانشان نیز انتقال دهند.