37 شایعه ساز ویروس کرونا در فضای مجازی شناسایی شدند

رییس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ،سرهنگ "محسن محمودی" رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی ضمن تبریک سال نو و بهار طبیعت، از تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت و امنیت در مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تقدیر کرد و اظهار داشت: پلیس با تمام توان و جدیت در تامین نظم و افزایش احساس امنیت روانی در سطح جامعه تلاش و خدمت رسانی می کند.

وی در ادامه افزود: پلیس از همان ساعات اولیه اعلام کنترل ورود خودروهای غیر بومی و افراد مشکوک به ویروس کرونا در ورودی و خروجی شهر های استان مستقر و خدمت رسانی کرده و در کنار وظیفه ذاتی خود در برقراری نظم و امنیت همراه با سایر نیروهای خدمات رسان، اقدامات پیشگیرانه در خصوص جلوگیری از گسترش ویروس کرونا انجام داده است.

سرهنگ محمودی تصریح کرد: همچنین با تلاش پلیس فتا استان، از آغاز شیوع ویروس کرونا 37 نفر از انتشار دهندگان شایعات در خصوص ویروس کرونا در فضای مجازی شناسایی و دستگیر شدند.

وی به تولید محتوا توسط کارشناسان پلیس فتا استان اشاره کرد و افزود: تعداد 775 مورد تولید محتوا داشتیم که در فضای مجازی منتشر  شده و همچنین 845 نفر از کاربران فضای مجازی توجیه و تعداد یک هزار و 160 مورد ارشاد و راهنمایی توسط کارشناسان پلیس فتا استان انجام شده است.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی همچنین از اطلاع رسانی های مفید و سازنده صداوسیمای استان در زمینه کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین توجه صنوف و تعطیلی برخی از مشاغل، تشکر و قدردانی کرد.