دستگیری شایعه سازان تعطیلی پمپ بنزین ها

شایعه پمپ بنزین

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: اشرافیت اطلاعاتی،پایش گروه ها و کانال های مجازی، شناسایی و دستگیری شایعه سازان فضای مجازی به ویژه در حال حاضر پیرامون موضوع ویروس کرونا از مأموریت های ذاتی و  مهم پلیس فتا می باشد.

سرهنگ افتخاری بیان داشت: افرادی از طریق راه اندازی کانال در تلگرام و همچنین صفحات اینستاگرام،اقدام به انتشار شایعات پیرامون اقدامات دولت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به ویژه تعطیلی پمپ بنزین ها در استان هرمزگان و تشویق برای مراجعه سریع مردم به پمپ بنزین ها برای سوخت گیری می کنند.

وی گفت:کارشناسان پلیس فتا طی انجام عملیات فنی و بهره گیری از تجربیات اجرایی موفق به شناسایی عوامل شایعه ساز و طی هماهنگی قضایی، تعداد 5 متهم در مکان های مختلف دستگیر و ضمن تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند.

این مقام مسئول افزود : روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با صدور اطلاعیه ای اعلام داشته است که عملیات توزیع سوخت در جایگاهها مطابق معمول و به صورت 24 ساعت شبانه روز انجام می شود و هیچگونه برنامه تعطیلی در روزهای آتی نخواهد داشت،بنابراین هموطنان عزیز بدون هیچ گونه نگرانی طبق روال معمول در طول مدت شبانه روز و با رعایت دستورالعملهای بهداشتی به جایگاههای عرضه سوخت مراجعه و سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا می باشد، خاطر نشان کرد : شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.