دستگیری متهمان انتشار شایعات التهابی پیرامون قرنطینه کامل هرمزگان

تعطیلی اصناف

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: اشرافیت اطلاعاتی،پایش گروه ها و کانال های مجازی، شناسایی و دستگیری عوامل شایعه ساز به ویژه در حال حاضر پیرامون موضوع ویروس کرونا از مأموریت های ذاتی و مهم پلیس فتا می باشد.

سرهنگ افتخاری بیان داشت: افرادی از طریق صفحات مجازی در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی مجازی،اقدام به انتشار شایعات ساختگی و استرس ساز پیرامون اقدامات دولت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به ویژه شایعه قرنطینه کامل و تعطیلی اصناف شهرستان های بندرعباس با حربه انتساب آن به مصوبه شورای تأمین استان به منظور اعتماد بخشی می کند.

این مقام مسئول گفت: کارشناسان پلیس فتا طی انجام عملیات فنی و بهره گیری از تجربیات اجرایی موفق به شناسایی عوامل شایعه ساز و طی هماهنگی قضایی، تعداد هفت متهم در مکان های مختلف دستگیر و ضمن تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند.

وی افزود: کاهش تردد شهری باید مورد توجه و حساسیت مردم ‌باشد و از ترددهای غیرضروری در استان پرهیز شود،واحدهای عرضه کننده مایحتاج عمومی مردم در ایام اجرای این طرح به طور کامل فعال هستند و افزایش فروش اینترنتی و تلفنی این فروشگاه ها موجب کاهش رفت و آمدها خواهد شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا می باشد، خاطر نشان کرد : شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.