دستگیری مجرمان حرفه ای در سایت دیوار

دستگیری کلاهبرداران حرفه ای در سایت دیوار

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ گودرزی، سرپرست پلیس فتا تهران در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه فردی که با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای به پلیس، مدعی شده بود که از طریق درج آگهی فروش در سایت دیوار یک دستگاه گوشی آیفون 11 به مبلغ 80،000،000 ریال را انتخاب کرده است ولی با واریز وجه به حساب وی، دیگر فروشنده پاسخگو نبوده است؛ رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام سایبری بیان کرد : پرونده در دستورکار مهندسان پلیس قرار گرفت و مأموران تحقیقات خود را آغاز کردند و متوجه شدند متهم برای رد گم کردن و پنهان ماندن هویتش مبلغ سرقتی را به حساب های مختلف واریز کرده و بعد از چند روز حساب بانکی اش مسدود شده است .

سرهنگ گودرزی تصریح کرد : در پی هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای، متهمان طی یک عملیات غافلگیرانه  دستگیرشدند و ادوات و تجهیزات رایانه ای و الکترونیکی آنها کشف و ضبط شد.

وی در ادامه افزود : پس از بررسی تجهیزات الکترونیکی کشف شده مشخص شد متهمان به صورت گسترده اقدام به کلاهبرداری در سایت دیوار می کنند و تاکنون مبلغی به میزان تقریبی 1،350،000،000 ریال از حساب افراد، برداشت غیرمجاز انجام داده اند. در نهایت  پرونده پس از جمع آوری ادله لازم به همراه متهم و شاکی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.

سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ بیان داشت : شهروندان دقت داشته باشند قبل از واریز وجه کالایی که در سایت‌های تبلیغاتی انتحاب کرده اند، ابتدا کالا را رؤیت نمایند و با دریافت شماره تماس ثابت از فروشنده مطمئن شوند که کالای تبلیغ شده واقعی است؛ هم چنین برای رؤیت کالا و پرداخت پول آن حتما در اماکن عمومی و پر تردد با فروشندگان قرار ملاقات بگذارند.