نشست خبری پلیس فتا یزد با خبرگزاری ایسنا

نشست خبری با خبرگزاری ایسنا

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رییس پلیس فتا یزد ضمن حضور در محل خبرگزاری ایسنا استان یزد، با توجه به جنگ‌نرم در حوزه فضای مجازی بر لزوم همکاری و تعامل هر چه بیشتر اصحاب رسانه در جهت بالا بردن آگاهی عموم مردم اشاره کرد.

وی به کاهش برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی در پلیس فتا مرکز استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اطلاع‌رسانی‌های مستمر و اهتمام مردم بر لزوم ارتقاء سطح سواد‌رسانه‌ای و از سویی فعال شدن رمز پویا کلاهبرداری‌ها در حوزه برداشت‌های غیرمجاز کاهش چشمگیری در حوزه پرونده‌های ارسالی به پلیس فتا استان داشته است.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به اینکه برای شکست کرونا مردم باید در منزل بمانند و رعایت کنند، این امر سبب شده تا کاربران بیشتر در فضای مجازی فعالیت داشته باشند و به سمت کسب و کار مجازی سوق پیدا کنند که لازم است  در خصوص ضوابط و حفظ امنیت در این حوزه بیشتر تحقیق و مطالعه کنند تا از وقوع خطرت احتمالی پیشگیری کنند.

سرهنگ ابوطالبی گفت: کاربران باید توجه داشته باشند که کد ملی و شماره شناسنامه و ... نباید در اختیار دیگران قرار داد یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت چرا که بدین طریق زمینه‌ی بروز جرایم و کلاهبرداری‌های اینترنتی فراهم می‌شود، از سویی نیز باید توجه  داشت که صفحات اینستاگرام و پروفایل های شبکه های اجتماعی آرشیو عکس های خصوصی و شخصی ما نیست و افراد سودجو در کمین سرقت اطلاعات شخصی ما هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با بهره گیری اصحاب رسانه از سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و انتشار اطلاعات و اخبار آن در فضای مجازی و جراید، مخاطبان را از آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی آگاه ساخته و زمینه‌ی ایجاد فضای امن و مناسب در فضای مجازی را برای کاربران به ارمغان می‌آورند.