خرید سیم کارت برای ثبت نام کنندگان خودرو دردسر ساز شد

خرید سیم کارت برای ثبت نام کنندگان خودرو دردسر ساز شد

پايگاه اطلاع رسانی پليس فتا: سرهنگ مرتضوی رئيس پليس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: با اخذ شكايت از شهروندی مالباخته مبنی بر برداشت غير مجاز از حساب بانكی او توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار كارشناسان اين پليس قرار گرفت.

وی افزود:  با ثبت اظهارات شاکی مبنی بر خرید اینترنتی سیم کارت برای ثبت نام در طرح فروش فوق العاده شرکت ایران خودرو، در یکی از صفحات تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی، این امر موجب به سرقت اطلاعات کارت بانکی وی گردیده، در این راستا تحقيقات توسط گروه عملياتی اين پليس آغاز و با بررسی‌های علمی و فنی انجام گرفته نهایتا متهم شناسايی و دستگير شد . 

این مقام انتظامی ادامه داد: با اعتراف صريح متهم در اين رابطه پرونده تكميل و جهت سير مراحل قانونی به مراجع قضايی تحويل داده شد.

سرهنگ مرتضوی گفت : رمز بانكي در واقع كليد دسترسی به پول هاي شما در بانك می‌باشد كه بايد  با  دقت كافی انتخاب  و  نگهداری شود، اين رمزها همانگونه كه بسيار ساده قابل استفاده می‌باشند می‌توانند خطرناك و مشكل ساز شوند به گونه‌ای كه تنها با افشا شدن يك رمز موجودی حساب فردی به در معرض خطر قرار می‌گیرد، لذا برای انجام خرید و پرداخت‌های الکترونیکی حتما از رمز دوم یکبار مصرف استفاده کنید.

ریس پلیس فتا اصفهان از شهروندان خواست : در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضای مجازي مراتب را از طريق نشانی پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.