آسیب های بازی های رایانه ای

در دنیای امروز که بازی های رایانه ای یکی از سرگرمی های پرطرفدار در کودکان تبدیل شده نیاز است که مطالب و نکاتی را در مورد این مسئله بدانیم. یکی از نکات بسیار مهمی که باید مدنظر داشت این است که بکار بردن هر وسیله ای ممکن است خطراتی را ایجاد کند.
برخی از مردم به خصوص والدین فکر می کنند که بازی کردن با بازی های رایانه ای برای کودکان مفید است، زیرا دارای مزایایی از قبیل: جلوگیری از بیرون رفتن، یادگیری چیزهای بد و ... می باشد. ما با این تصوّر که بازی های رایانه ای کاملاً برای کودکان و نوجوانان مفید هستند، به دلیل اشکالاتی که در بازی کردن بازی های رایانه ای وجود دارد مخالفیم. یکی از این مشکلات زیاده روی در انجام این بازی ها است که اغلب کودکان و نوجوانان بدون توجه به زمان به این کار می پردازند که می تواند آسیب های جدی را برای آنها بدنبال داشته باشد.
یکی از دلایل اصلی که ما با بازی های رایانه ای مخالفت می کنیم این است که کودکان غیر فعال را افزایش می دهد و مشکل بهداشتی در میان آنها بوجود می آورد. امروزه وزن زیاد و چاقی خطر قابل توجهی برای کودکان است زیرا آنها ممکن است بیش از قبل تغذیه مصرف کنند و فعالیت بدنی آنها نیز کاهش پیدا کند.
یک نقطه ضعف قابل توجهی که وجود دارد این است که کودکان مهارت های ارتباطی خود را از دست می دهند. کودکانی که با کامپیوتر بازی می کنند خیلی کم فعال تر و اجتماعی هستند، در صورتی که آنها می توانند با بسیاری از دوستان در محله خود یا در پارک بازی کنند. همچنین بازی با رایانه، توانایی آنها را برای برقراری ارتباط با افراد دیگر در آینده را کاهش می دهد.
آخرین بررسی ها نشان داده که بازی های رایانه ای می تواند خشونت کودکان را افزایش دهد، و این افراد نسبت به دیگران در گروه سنی خود استرس زا تر هستند. به عنوان مثال: یک کودکی که بازی های رایانه ای بیش از پنج ساعت در روز را انجام می داد به تدریج، نشان داد نوعی از انواع ساس و کنه، که پیشنهاد دکتر آن است که به دلیل استرس بیش از حد برای ساعت های طولانی از بازی با کامپیوتر و رایانه Banded است برای او اتفاق افتاد.
در نتیجه، توصیه می شود: بهتر است بازی های رایانه ای تا حدودی برای کودکان ممنوع شود به دلیل آن که واقعاً برای آنها مضر است، و والدین باید آنها را تشویق کنند که سرگرمی های جالب و امن دیگری برای خود پیدا کنند.