ایجاد مزاحمت و سلب آسایش در فضای مجازی جرم است

به گزارش پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ جواد جهانشیری در خبر تازه ای با توجه به تعداد وقوع برخی رفتارهای مجرمانه و دردسر ساز كه باعث سلب آسایش از هموطنان می گردد بیان داشت: هرگز جهل به قانون باعث سلب مسئولیت از احدی نخواهد شد و كاربران فضای سایبری نسبت به رفتار خود در فضای سایبری با دقت بیشتری عمل نمایند مانند سوء استفاده از سایت های واسطه گر ، كه حاكی از عدم استفاده صحیح از بستر اینترنت و فضای پیرامون آن می باشد.

سرهنگ جهانشیری ادامه داد: در همین رابطه آقای كاسبی به پلیس فتا استان مراجعه و با در دست داشتن مرجوعه قضایی دادخواهی خود را به این اعلام داشت.

شاكی در بیان مسئله به كارشناسان پلیس فتا اعلام نمود: مدت یك هفته شهروندان از تمام استان با بنده تماس گرفته و در رابطه با رهن و اجاره منزل مسكونی واقع در خیابان فرامرز عباسی كه با قیمت بسیار پایینی در سایت دیوار آگهی شده است توضیحات بیشتری می خواهند و این درحالی است كه هرگز منزلی با این مشخصات در ید اختیار من نبوده و اطلاعی از موضوع ندارم...

این مقام انتظامی با توجه به فرآیند پی گیری پرونده مزاحمت سایبری این شهروند افزود: كارشناسان پلیس فتا در پی جویی های فنی و پلیسی خود ظرف مدت 48 ساعت متهم را شناسایی و به مكان پلیس فتا منتقل نمودند.

متهم 16 ساله كه مشتری مغازه شاكی از آب درآمد ، با مشاهده ادله فنی غیر قابل انكار بزه خود را پذیرفت و انگیزه خود را شوخی با شاكی عنوان كرد.

سرهنگ جهانشیری در خاتمه به كاربران فضای سایبری هشدار داد: همانطور كه اشغال نمودن خطوط تلفن اورژانس ، اتش نشانی و پلیس 110 و ... مانع از رسیدن به موقع به مامورین مذكور می شود ، گرفتن وقت پلیس در موارد مشابه پرونده موصوف نیز باعث اتلاف وقت و مانع از رسیدن پلیس به ماموریت اصلی خود خواهد شد...

ضمناً پل ارتباطی شهروندان با پلیس فتا علاوه بر ارسال اخبار تلفنی از طریق تلفن 2183918 امكان درج نقطه نظرات و پیشنهادات و انتقادات در سایت پلیس فتا به آدرس الكترونیكیcyberpolice.ir  وجود دارد.