عامل تهدید و اخاذی شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "اصغر باقریان" با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه خانم جوانی حدودا 38 ساله مبنی بر اینکه شخصی در شبکه های اجتماعی اقدام به دریافت اطلاعات شخصی وی از قبیل تصاویر خصوصی وغیره می کرده که در نهایت رنگ و بوی اخاذی به خود گرفت، به این پلیس مراجعه و درخواست رسیدگی کرد.با توجه به موضوع ، پرونده سریعا در دستور کار کارشناسان پلیس فتا غرب استان تهران قرار گرفت.
وی افزود:پس از بررسی های اولیه،مشخص گردید که شاکی عضو شبکه های اجتماعی بوده وبا متهم در آن محیط آشنا شده است. 
سرهنگ باقریان اضافه کرد: کارشناسان پلیس با انجام اقدامات فنی و استعلامات لازم،موفق به شناسایی آی پی وشماره تلفن متهم شدند.
این مقام انتظامی افزود: در ادامه بررسی های صورت گرفته، کارشناسان این پلیس با انجام روش های دقیق و فنی واستعلامات صورت گرفته از مبادی مربوطه  توانستند آدرس  متهم  را شناسایی و پس از شناسایی شماره تلفن متهم، هویت وی که شخصی حدودا 27 ساله و همچنین موقعیت مکانی وی را نیز مورد شناسایی قرار دهند. با هماهنگی با مقام محترم قضایی، متهم احضار و پس از بازجویی های اولیه و رویارویی با  اسناد و مدارک وادله  پرونده، به بزه انتسابی خود اعتراف نمود .
بنابراین: متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی و صدور حکم به مراجع قضایی معرفی گردید .
در پایان سرهنگ باقریان برای شهروندان عنوان داشت: اطلاعات شخصی را اعم از تصاویر وفیلم در شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارید.