دریافت بیعانه دام مجرمان سایبری برای فروش کالا در شبکه های اجتماعی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری رئیس پلیس فتا هرمزگان گفت: طی مراجعه احدی از شهروندان مبنی بر كلاهبرداری در فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستور کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

 وی در ادامه افزود: برابر اظهارات شاکی، در یكی از گروه‌های شبكه اجتماعی تلگرام پس از مشاهده آگهی اجاره یك واحد مسكونی و پس از توافق با فرد ناشناس مبلغ دوازده میلیون ریال به حساب اعلام شده به صورت بیعانه واریز می نماید اما بعد از گذشت چند روز متهم پس از دریافت وجه دیگر پاسخگو شاكی نبود.
 
سرهنگ افتخاری خاطر نشان کرد: با انجام مراحل فنی و شگردهای خاص پلیسی گردآورنده گروه به هویت خانم س.د شناسایی كه با هماهنگی مقام قضایی و رعایت اصل غافلگیری متهم در محل مخفیگاه خود دستگیر و به همراه ادله جرم به پلیس فتا منتقل گردید.

وی خاطر نشان کرد: در بازجویی بعمل آمده از متهم در ابتدا منكر هرگونه بزه انتسابی گردید ولی در ادامه پس از مواجهه با مدارک و مستندات موجود به بزه انتسابی اعتراف و هدف از كار خود را كلاهبرداری بیان نمود.
 
این مسئول انتظامی گفت: در بررسی ادله جرم مشخص گردید متهم چندین فقره کلاهبرداری نموده بود.

رئیس پلیس فتا گفت: پلیس فتا به شهروندان توصیه می‌كند قبل از خرید هرگونه كالا در فضای مجازی در یك  ملاقات حضوری كالای مورد نظر را بررسی و سپس وجه را به حساب فروشنده واریز نمایند. همچنین در صورت خرید اینترنتی از سایت های معتبر استفاده نمایند.
 
وی در پایان گفت: شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه نمایند.