رمزنگاری و امنیت شبکه

کتاب "رمزنگاری و امنیت شبکه" به عنوان یکی از کتب مرجع در زمینه امنیت و رمزنگاری بوده و توسط استاد ارجمند دکتر بهروز فروزان به نگارش درآمده است. این کتاب برای مهندسان و دوستداران زمینه رمزنگاری می‌تواند به عنوان کتابی جهت شروع باشد و مقدمات اولیه یادگیری رمزنگاری را توسط این کتاب بیاموزند. 

فایل پیوست
book-ramznegari-amniyat-shabake.pdf۱۵.۱۷ مگابایت

نمود عینی دانش رمزنگاری، امروزه آن چنان با علم کامپیوتر و فناوریهای مرتبط با آن درهم تنیده شده است که گویی رمزنگاری نمود خود را فقط درون این دانش نو عینیت می بخشد. همچنین میتوان ادعا کرد که این مقوله جایگاه ویژهای در علوم انسانی نیز داشته است
طوری که جایجای ادبیات منظوم ما با رمز و رمزنگاری مذّین شده است. اگر از تشبیهات و استعارات و کنایات، که هر کدام با صوری از رمز، بیانگر تصویری از هویت معشوق میباشند بگذریم؛ از معانی و واژههایی میتوان نام برد که در اشعار آمده و دریافت معنای اصلی آنها جز با کشف رمز امکانپذیر نیست و بیان مطلوب آن، به شیوه رمز و در قالب حروف ابجد است که با مراجعه به آثار شعرا میتوان به وفور از این دست رمزنگاریها یافت.

امنیت جزء لاینفک شبکه های کامپیوتی است. امنیت در دنیای الکترونیک امروزی به عنوان یکی از ضروریات زندگی بشر بشمار رفته و همواره کمبود آن سبب مشکلاتی برای بشر شده است. چه امنیت به صورت فیزکی در دنیای پیرامون ما باشد و چه امنیت در دنیای مجازی که هر روزه با آن درگیر هستیم و گریبان گیر بشر امروزی می‌باشد.

فصل ۱ پیشگفتار
فصل ۲ ریاضیات رمزنگاري
فصل ۳ رمزنگاري کلید متقارن سنتي
فصل ۴ ساختارهاي جبري
فصل ۵ مقدمهاي بر رمزهاي کلید متقارن پیشرفته
فصل ۶ استاندارد رمزگذاري دادهها (DES)
فصل ۷ استاندارد رمزنگاري پیشرفته (AES)
فصل ۸ رمز نویسي با استفاده از رمزهاي کلید متقارن مدرن

بیشتر
نویسنده کتاب
بهروز فروزان
مترجم
علیرضا اصغری
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید