آشنایی با مبانی امنیت شبکه

فایل پیوست
دانلود کتاب1.23 مگابایت

کتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه: امنیت اطلاعات اثر رمضان عباس نژاد ورزی و آتنا فرجی، بر اساس سرفصل جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات برای درس‌های آشنایی با مبانی امنیت شبکه، امنیت اطلاعات و امنیت شبکه در رشته های کامپیوتر، IT و ICT تدوین‌شده است.
امروزه اینترنت یکی از مهم‌ترین مدل‌های ارتباطی در آن، یعنی شبکه جهانی وب (World Wide Web)، تغییرات اساسی در زندگی و روابط بین انسان‌ها ایجاد کرده است. به‌طوری‌که در عصر اطلاعات، فعالیت‌هایی از قبیل اطلاع‌رسانی، کسب‌و‌کار و تجارت، مدیریت و غیره به‌صورت مجازی انجام میشوند. فضای مجازی، در معرض چالشها، آسیب‌ها و تهدیدهای مختلفی از قبیل تخریب اطلاعات، جاسوسی، خرابکاری، نقض حریم خصوصی، حملات انکار سرویس و دسترسی غیرمجاز است. از طرف دیگر، کلیه کاربردهای فناوری اطلاعات مانند دولت الکترونیک، کسبو‌کار الکترونیک، تجارت الکترونیک، بانکداری الکترونیک، سلامت الکترونیک و دیگر کاربردها نیاز به زیرساخت اینترنت و شبکههای کامپیوتری دارند.
بی‌شک هیچ‌یک از این کاربردها بدون وجود امنیت نمیتوانند مورداستفاده قرار گیرند. ایجاد امنیت در شبکههای کامپیوتری و اینترنت به امر خطیری تبدیل‌شده است، به‌طوری‌که در رشتههای فناوری اطلاعات (IT) و فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) درسی به نام آشنایی با مبانی امنیت شبکه تدوین‌شده است.
 

فصل اول: مقدمه‌ای بر امنیت

فصل دوم: رمزگذاری‌های کلاسیک

فصل سوم: رمزگذاری‌های پیشرفته متقارن و نامتقارن

فصل چهارم: امنیت شبکه و محیط کاری

فصل پنجم: بد افزار

فصل هفتم: امنیت در تجارت الکترونیک

فصل ششم: فایروال

فصل هشتم: سرویس‌ها و برنامه‌های کاربردی امنیت اطلاعات

فصل نهم: هرز تماس و هرزنامه

پیوست: پرسش‌های چهار گزینه‌ای.

پاسخ تست

واژه‌نامه

منابع

 

عنوان و: آشنايی با مبانی امنیت شبکه
نويسنده / مترجم : رمضان عباس نژاد ورزی-فرجی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.2 مگابایت
نوع فايل PDF
تعداد صفحه   51 
مشخصات نشر: :بابل:فن آوری نوين، 8419
موضوع: شبکه های کامپیوتری -- اقدامات تامینی
 

نویسنده کتاب
رمضان عباس نژاد ورزی-آتنا فرجی
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید