بررسی معماری فارنزیک سیستم عامل آندورید

اندروید سیستم عاملی متن‌باز (Open Source) است برای گوشی‌های هوشمند (Smart Phone) و کامپیوترهای دستی و تبلت‌ها که توسط Open Handset Alliance و Google ساخته شده.
شاید برخی به اشتباه فکر میکنند که اندروید یک پلتفرم سخت افزاری است ولی اندروید تنها یک سیستم عامل است که برای موبایل ساخته شده. هسته سیستم عامل اندروید لینوکس است و دارای یک رابط کاربری غنی و کاربر‌پسند و دارای توابعی برای مدیریت تماس‌های تلفنی است و همچنین برنامه‌های کاربردی و سودمندی برای کاربران نهایی دارد و کتابخانه‌هایی از کد برای راحتی کار برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار دارد و از چند رسانه‌ای هم به خوبی پشتیبانی میکند.
امروزه پلت فرم‌های بسیار زیادی برای موبایل وجود دارد که رقیب اندروید می‌باشند مانند سیمبین ، آی فون ، ویندوز موبایل ، بلک‌بری ، جاوا موبایل ، لینوکس موبایل و غیره . اما در این میان پلت‌فرم اندروید دارای ویژگی‌های خاصی است که در ادامه توضیح خواهیم داد. همچنین می توان گفت بازار کار اندروید در کشور خودمان ایران بسیار کاربرد دارد و میلیون ها دستگاه از این پلت فرم استفاده میکنند و به دلیل Open Source بودن این زبان برنامه نویسان میتوانند برنامه‌ها قابلیت‌های گوناگونی برای این سیستم عامل بوجود بیاورند تا کاربران استفاده بهتر و کارامدتری از این سیستم عامل داشته باشند.
 

فایل پیوست

در این کتابچه ما یک سیستم مبتنی بر یادگیری ماشین را برای تشخیص بدافزار در دستگاههای اندروید ارایه میدهیم . سیستم ما تعدادی از ویژگی‌ها و یک ماشین بردار پشتیبانی کلاس را در یک روش آفلاین استخراج می‌کند. همچنین ما محصولات پیشرفته ضد بدافزار موبایل را برای اندروید ارزیابی می‌کنیم و آزمایش می کنیم که چطور از تکنیک های مختلف مخرب رایج (حتی با نرم افزارهای مخرب شناخته شده) مقاوم هستند و همچنین هدف ما ارزیابی تأثیر ابزارهای ضدبدافزار برروی اندروید در مقابل تکنیک های گریز از راه‌های مختلف است.

مقدمه ای بر سیستم عامل اندروید

مروری بر تاریخچه سیستم‌ عامل اندروید

ساز و کار دسترسی‌ ها در اندروید

رایج‌ترین دسترسی‌های اندروید

دسترسی‌های مرتبط با اطلاعات شخصی

دسترسی خواندن وضعیت و شناسه‌ی گوشی

بررسی فایل ها و فولدرهای پروژه‌ی اندرویدی

ساختار بدافزار های آندوریدی

مبانی و مفاهیم بدافزارها

عملکرد رایج بدافزارها

روش مخفی شدن

روش تخریب

روش اننتشار

روش بقا

بررسی موتور 3 آنتی‌ویروس

منابع و مآخذ

Xhelper-android-malware.png

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید