رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اشتراک گذاری اطلاعات

چگونه از سلامت روانی فرزندان خود در فضای‌مجازی محافظت نماییم؟

1-با فرزندان خود درباره فعالیت‌هایشان در فضای مجازی و محتوایی که می‌بینید صحبت کنید.

2-از ابزارهای مدیریتی برای کنترل محتوای مطلب جستجو شده در فضای ‌ مجازی استفاده کنید.

3-به‌آنها یاد دهید قبل از بازکردن صفحه در فضای‌مجازی به محتوای آن فکر کنند.

4-الگوی خوبی برای فرزندان خودتان باشید، زیرا آنها به رفتارهای والدین نگاه می‌کنند.

5-درباره خطرات انتشار اطلاعات و تصاویر شخصی، به ‌آنها هشدار دهید و قوانینی برای استفاده از لپ‌تاپ، تبلت و موبایل ایجاد کنید.

 

1399-04-08 09:47:52
0
رئیس پلیس فتا استان کردستان:

رئیس پلیس فتا استان کردستان یکی از مهم‌ترین معایب و خطرات فضای مجازی که باعث بروز چالش‌های جدی در زندگی فردی و اجتماعی کاربران

چگونه داده‌ها را به وسیله Metadata استخراج کنیم ؟

Metadata یکی از مهم‌ترین منابع اطلاعاتی در هنگام جستجوی وب است. این اصطلاح به مجموعه‌ی اطلاعاتی گفته می‌شود که داخل یک فایل ذخیره شده و ویژگی‌های متعددی مثل زمان ایجاد، سازنده، نرم‌افزار استفاده شده و… را مشخص می‌کند، Metadata یکی از منابع خام و دست‌نخورده‌ی اطلاعات آزاد به شمار می‌رود. در اسناد آفیس، PDFها، تصاویر، ویدئو‌ها، کتاب‌ها، صفحات وب و … همگی نوعی از Metadata وجود دارد. به طور کلی هر فایل تولیدی در رایانه نوعی از Metadata را در خود دارد، از سوی دیگر با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص قابل حذف یا تغییر هستند برای بررسی انواع Metadata که تحت استانداردهایی مثل XMP و EXIF و IPTC ذخیره شده‌اند باید از نرم‌افزار مناسب استفاده کرد، به عنوان یک نمونه نرم‌افزاری مثل XnView یکی از ابزارهای رایگان و بسیار کامل در این زمینه است:
ابتدا باید نرم افزار XnView را دانلود و نصب کنید. پس از دانلود نرم افزار دو بار بر روی فایل اجرایی آن کلیک کنید تا نصب آن آغاز شود. مراحل نصب را که بسیار ساده هستند را طی کنید تا به مرحله ی “Select Components” برسید. در این مرحله باید تعیین کنید که چه چیز هایی از نرم افزار نصب شوند.

1. Properties:‎ نمایش اطلاعات مربوط به عکس.

2. Histogram:‎ نمایش یک نمودار از عکس.

3. EXIF:‎ نمایش اطلاعات EXIF مربوط به عکس که حاوی اطلاعات مربوط به دوربین ثبت کننده عکس، مکان تهیه عکس و... میباشد.

4. XMP:‎ نمایش اطلاعات مربوط به XMP عکس.

5. Categories:‎ قرار دادن عکس در دسته بندی های متنوع تعبیه شده در نرم افزار.

اگر میخواهید هم پیش نمایش عکس را مشاهده کنید و هم اطلاعات مربوط به آن و یا اطلاعات مربوط به EXIF آن و یا هر کدام از گزینه های دیگر بالا، از دکمه ی کوچک که در عکس زیر نمایش داده شده استفاده کنید.

کلمات کلیدی :
1399-03-25 13:40:11
0
رئیس پلیس فتا استان گلستان:

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: به استناد مواد تصریح شده در قانون جرایم رایانه‌ای، نشر اکاذیب و اظهار نظرهای توهین‌آمیز در فضای

1399-03-24 13:27:52
0
رئیس پلیس فتا استان گلستان:

رئیس پلیس فتا استان گلستان تصریح کرد : برخی کاربران استعداد قابل توجه برای قربانی شدن دارند چرا که در بیشتر موارد نقض

1399-02-24 10:34:02
0
رئیس پلیس فتا گلستان؛

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: سهل انگاری و ساده انگاری کاربران، اعتماد بی‌جا به هویت‌های مجازی،عدم رعایت نکات ایمنی و عدم آگاهی و

1398-10-21 10:27:46
0
2:40
اخبار فناوری

خیانت فوق پنهان چیست؟ آیا خیانت کارهستید؟ آیا ممکن است نادانسته خیانت فوق پنهانی انجام دهید؟ -بله، در بستراینترنت این امکان وجود دارد.

خطرات بالقوه اینترنت بطور کلی در چند دسته تعریف شده‌اند؟

Entornodigita0l.jpg

1- رفتار:

کاربران جوان بایستی توجه داشته باشند که رفتار آنلاین، نه فقط بر خودشان بلکه برای اطرافیانشان نیز تأثیرگذار است. ناشناس بودن در اینترنت آسان است و این امر ایجاب می‌نماید نوجوان از هویت واقعی دوستان اینترنتی خود با وسواس بیشتری کسب آگاهی نماید. از بازگویی اطلاعات شخصی در فضای مجازی خودداری کنید. فرزند خود را تشویق به ادب و نیز مسئولیت پذیری در قبال عواقب آنچه به اشتراک می‌گذارند نمایید.

2- محتوا:

برخی محتوای شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های رایانه‌ای و وب‌سایت‌ها برای جوانان مناسب نبوده و ممکن است منجر به صدمات روحی و جسمی شود. لازم است جوانان در مورد قابل اطمینان بودن محتوا در فضای مجازی، متوجه این نکته باشند که اخبار و تصاویر منتشر در فضای مجازی ممکن است غلط، قدیمی یا جانب دارانه باشد. با چنین رویکردی، کاربران جوان‌تر جهت کسب اطلاع از صحت و سقم مطالب دریافتی، ملزم به رجوع به والدین یا مربیان خود می‌شوند.

3- ارتباط:

ممکن است دوستان جدید اینترنتی همان گونه نباشند که ادعا می‌کنند و از طرفی به محض پیوستن دوست اینترنتی به حساب کاربری، امکان اشتراک اطلاعات وجود دارد. ضروری است والدین قبل از وقوع حوادث ناگوار اینترنتی، فرزند خود را در لحظات بحرانی جهت بازگویی احساسات به افراد قابل اعتماد وعدم پنهان‌کاری تشویق و تربیت نمایند و والدین می‌بایست به محض مشاهده سواستفاده اینترنتی از فرزندشان توسط محتوای نامناسب ارسالی توسط کاربران متخلف، مراتب را به پلیس سایبری محل خود گزارش نمایند.

4- خرید و فروش:

گاهی حریم خصوصی جوانان تحت تاثیرات منفی "داد و ستد" ‌اینترنتی قرار می‌گیرد و این به معنی افشای اطلاعات محرمانه بانکی و در نتیجه برداشت یا واریز غیرمجاز است.

 

1398-03-05 08:33:29
0
0:56
در اصفهان اتفاق افتاد:

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسایی یک مورد پرونده کلاهبرداری با شیوه خالی کردن حساب خبر داد و گفت : به دوستان اعتماد