رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

بازاریابی شبكه‌ای

آیا شرکت های بازاریابی شبکه ایی مجوز دارد ؟

کابران برای اینکه بتوانند از فعالیت یک شرکت در فضای مجازی مطلع شوند می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت صنعت، معدن‌و تجارت فهرست شرکت‌های دارای مجوز فعالیت را مشاهده کنند.

همچنین می‌توان با ارسال نام شرکت بازاریابی شبکه‌ای به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲ از اعتبار این گونه کسب‌ و کارها مطلع شد.

1398-11-23 10:00:56
0
1:10
فتا اصفهان خبر داد :

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی كه در يكی از شبكه اجتماعی تحت عنوان ویزیتور اقدام به كلاهبرداری از شهروندان

می‌خواستم در بازار فارکس سرمایه‌گذاری کنم، آیا در ایران فارکس قانونی است؟

فارکس به معنی تبادل ارزهای خارجی است.منظور از تبادل،تبدیل یک ارز به ارز دیگر است که این تبادل برای خریدوفروش کالا و خدمات و.... مورداستفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به اطلاعیه‌های سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر غیرقانونی بودن کلیه فعالیت‌های که درزمینهٔ فارکس انجام می‌گیرد، و برخی هم‌وطنان در این زمینه ضرر و زیانی واردشده است، کلیه اقدامات در این زمینه غیرقانونی بوده و قابل پیگرد قانونی می‌باشد.
 

آیا شرکت تلفیق هنر که در زمینه بازاریابی شبکه ای فعالیت می کند مجوز فعالیت دارد؟

در ابتدا باید بدانیم که هیچ شرکت هرمی مجوز قانونی برای فعالیت در کشور را ندارد ولی شرکت‌های مختلفی هستند که از طریق بازاریابی شبکه‌ای صحیح محصولات خود را به فروش می‌رسانند.لازم به ذکر است که شرکت‌هایی امکان دریافت مجوز را دارند که فعالیت آنها به صورت بازاریابی شبکه‌ای صحیح باشد و نه بازاریابی هرمی.

Capture_0.PNG

مجوز فعالیت این شرکت‌ها تنها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اعطا می‌شود و منحصراً شرکت‌های دارای مجوز فروش محصولات به صورت بازاریابی شبکه‌ای از این وزارتخانه، حق فعالیت را خواهند داشت. سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲ به منظور اطلاع از فعالیت شرکت‌های هرمی و بازاریابی شبکه‌‌ای به کاربران گرامی این امکان را می‌دهد که با وارد نمودن اسم شرکت مورد نظر (چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی) و ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۶۰۸۲ جواب استعلام خود را بلافاصله و به صورت پیامک دریافت نمایند. همچنین کاربران می‌‌توانند لیست شرکت‌‌های بازاریابی شبکه را در آدرس زیر مشاهده نمایند:

http:‎//easnaf.ir/Forms/ActiveCorporateLists.aspx#1

شما مى توانید نام شرکت مورد نظر خود را از طریق این سایت و سامانه پیامکى استعلام نمایید.

آیا بازاریابی شبکه ای برای کسب درآمد مناسب و قابل اعتماد است؟

 

سئوال مخاطبین : در فضای مجازی با فردی آشنا شدم و ایشان به بنده پیشنهاد دادن برای کسب و کار میتونم باهاشون مشارکت کنم و مشخصات کامل خود  شونو به من دادن که مطمئن بشم و از من هم تصاویرخودم و  مدارکم رو گرفتن و گفتن یه حساب بانکی با همون مدارک باز کنم و رمزهاشو در اختیار ایشون بذارم ، تا ایشون پولهای خودشونو به اون واریز و برداشت و در قبالش سودی هم به من بدن ولی من به این کار مشکوکم لطفاً راهنمایی کنین!
پاسخ : شما در این کار چندین اشتباه مرتکب شده اید:
۱- با استناد به مدارک ارائه شده توسط ایشان به وی  اعتماد کرده اید در حالیکه این مدارک نیز متعلق  به فردی است که مانند شما به این فرد اعتماد و تصاویر و مدارکشان را در اختیار وی قرار داده اند و با استفاده از  مدارک شما هم نسبت به جلب اعتماد دیگری اقدام خواهند کرد تا اطلاعات حساب بانکی وی را بدیت بیاورند.
۲- بنام خودتان حساب بانکی بازکرده و رمزهای آن را در اختیار وی قرارداده اید ، پس او میتواند با حساب شما هر جرمی مالی را بویژه اینترنتی انجام دهد و در این میان جرم و کلاهبرداری بنام شما خواهد بود.
نکته : کلاهبرداران برای اینکه ردی از خود به جای نگذارند ، اینگونه و با سوء استفاده از سادگی افراد اطلاعات بانکی آنها را در اختیارگرفته و کلاهبرداریهای مالی خود را بویژه در قالب قماربازی و شرط بندی آنلاین و نیز ایجاد سایتهای فیشینگ انجام می دهند در حالیکه اصلاً نامی از آنها در میان نیست و متاسفانه گاهاً این کلاهبرداریها بسیار کلان بوده و فرد صاحب حساب را برای اثبات بی گناهی به دردسرهای متعددی می اندازد و گاهاً اثبات بی گناهی را غیرممکن می کند.
بازاریابی شبکه ای38.95 کیلوبایت
1395-04-20 08:22:23
0
1:16

رئیس پلیس فتا گلستان گفت: فعالیت شركت‌های بازاریابی شبكه‌ای و اینترنتی به صورت فیزیكی و برگزاری جلسات و نشست‌های حضوری غیر مجاز است.