رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

ارسال پیامک تبلیغاتی

1399-06-27 09:12:25
0
1:59
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا : 

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خبر داد : هرگونه تبلیغات در خصوص ثبت نام و فروش واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی جرم محسوب

1399-06-18 13:05:25
0
رئیس پلیس فتا استان اردبیل هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: کاربران فضای مجازی مراقب تبلیغات در محیط اینترنت با عناوین فروش کالا و لوازم‌ خانگی از شهرهای مرزی

1399-06-04 10:30:10
0
رئیس پلیس فتا بوشهر هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان بوشهر ضمن تأکید بر اینکه هیچ شرکت هرمی مجوز قانونی برای فعالیت در کشور را ندارد، گفت: کاربران می‌‌توانند با

آیا جرم کلاهبرداری پیامکی با ارسال لینک جعلی مربوط به پلیس فتا می‌باشد؟

به صورت کلی 2 نوع کلاهبرداری پیامکی وجود دارد

1- نوع اول: پیامک کلاهبرداری با مضمون برنده جایزه شدن و جهت دریافت به دستگاه خودپرداز مراجعه کنید که این نوع کلاهبرداری در حیطه وظایف پلیس آگاهی می‌باشد.

2- نوع دوم: در پیامک ارسالی از سوی بزهکاران لینک درگاه جعلی وجود دارد و مخاطب را به وسیله این لینک به درگاه بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت می‌کند که مربوط به پلیس فتا می‌باشد.

چگونه پیامک‌های تقلبی از واقعی را تشخیص دهیم ؟

با توجه به ارسال پیامک‌هایی با مضامین مختلف برای هموطنان مبنی بر ارائه خدمات و ثبت نام در طرح‌‎ها و دریافت بسته‌های حمایتی دولتی، کارت سوخت، کارت ملی و ...، از سوی افراد ناشناس، عده‌ای با سرشماره‌های مختلف که مشخص نیست آیا این شماره‌ها واقعی و متعلق به ارگان مشخص هستند یا خیر؟ اقدام به ارسال پیامک‌هایی به هموطنان می‌کنند.

راه‌های شناسایی پیامک‌های تقلبی و قلابی

1-    پیامک‌های تمام ارگان‌های دولتی و رسمی کشور فقط با نام خود سازمان‌ها و ارگان‌ها برای هموطنان ارسال می‌شود.

2-    در صورت مشاهده هر گونه پیامک با سر شماره‎های مختلف، هموطنان می‌توانند به سایت پلیس فتا گزارش نموده تا موارد مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد.

3-    نباید به پیامک‌های دارای شماره‌ای که با هدف ثبت نام در طرح‌های دولتی و دریافت کارت‌های مختلف اعم از کارت ملی، کارت سوخت و ... اعتماد کرد.

4-    با مراجعه رسمی و دفاتر پیشخوان دولت و یا پلیس +۱۰ توضیحات مربوط به مشکلات خود را طلب نموده و به یک پیامک بدون منبع و غیر رسمی اکتفا نکنید.

 

1398-11-26 07:54:59
0
1:09
رئیس پلیس فتا فارس هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان فارس در خصوص لینک‌های آلوده که از طرف افراد ناشناس به همشهریان ارسال می‌شود، هشدار داد.

آیا پیامک‌های ارسال‌شده از مراجع مختلف با مضمون اینکه "جهت فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف به لینک زیر مراجعه کنید" معتبر بوده؟ و برای فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف باید چکار کرد؟

در ابتدا باید عرض کنم هر پیامکی که شمارا به یک سایت و یا درگاه بانکی هدایت کند و یا منجر به اخذ اطلاعات شخصی حساب شما شود، کلاهبرداری می‌باشد و فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف، فقط از طریق مراجعه صاحب حساب به همراه مدارک شناسایی به بانک مربوطه امکان‌پذیر می‌باشد.

1398-09-02 14:13:56
0
0:24

تلفن همراه وسیله‌ای نیست که تنها برای مکالمه استفاده شود. امکاناتی از قبیل پرداخت قبوض ، چـک کردن حساب های بانکی، مطالعه و