رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

سوء استفاده از اطلاعات کاربران

1399-05-14 11:54:44
0
سرپرست پلیس فتا استان مازندران :

رئیس پلیس فتا استان مازندران هشدار داد : مجرمان سایبری در پی استخدام متقاضیان کار در قالب حسابدار آنلاین هستند.

1399-04-24 08:19:42
0
رئیس پلیس فتا استان گلستان:

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: پول‌شویی، شرط‌ بندی آنلاین ، قمار و کلاهبرداری‌های سازمان‌یافته، برخی از جرائم مالی هستند که مجرمان سایبری با

شهروندان با مصادیق مجرمانه در قانون جرائم رایانه ای آشنا باشند

نشر اکاذیب و اظهارنظرهای توهین‌آمیز در شبکه های اجتماعی، از نظر قانونی، جــرم بوده و به استناد مواد  تصریح شده در قانون جرایم رایانه‌ای، هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد و یا تحریف کند و آن را منتشر کند، به نحوی که عرفاً  موجب هتک حیثیت آن شخص شود، به حبس یا جزای نقدی و یا هر ۲ مجازات محکوم میشود و پلیس فتا هم بر اساس وظایف ابلاغی خود،  در صورت مشاهده  اینچنین مصادیق مجـرمانه، با افراد هنجارشکن، برابر قانون رفتار خواهد کرد .

آیا واگذاری مدیریت سهام خود در بورس به دیگران مشکلی دارد ؟

سبدگردانی به صورت قانونی جزء وظایف کارگزاری‌های معتبر بورس در سراسر کشور است. در صورت اعطای اطلاعات کاربری و سرمایه خود به هر شخص به منظور مدیریت دارایی سهام خود، در صورت بروز هرگونه خطا و یا  سوء استفاده از نام کاربری و حساب و...از لحاظ قانونی  دارنده اکانت/حساب می بایست پاسخگو باشد.

1399-03-19 19:03:00
0
رئیس پلیس فتا استان همدان هشدار داد‌:

رئیس پلیس فتا استان همدان‌ در خصوص هک حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی و ارسال پیام توسط کلاهبرداران سایبری برای دوستان و آشنایان کاربرهک شده

1399-02-14 10:26:16
0
پلیس فتا استان گلستان :

رئیس پلیس فتا استان گلستان از هموطنان خواست در خصوص شماره حساب های اعلامی در فضای مجازی برای کمک به نیازمندان، تحقیقات لازم را

1399-01-10 07:33:16
0
2:48
پلیس فتا تهران :

رئیس پليس فتا تهران بزرگ از شناسايي و کشف یک پرونده با موضوع کلاهبرداری از طریق حساب بانکی خبر داد.

1398-07-23 13:27:11
0
1:18
رئیس پلیس فتا گلستان:

رئیس پلیس فتا گلستان از دستگیری فردی خبر داد که پس از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شهروند گرگانی اقدام به سوءاستفاده از هویت

درگذشته تعداد زیادی سیم‌کارت خریدم ولی در اختیار دیگران هست و نمی‌دانم چه تعداد و چه شماره‌هایی هست.آیا خطری من را تهدید می‌کند؟ چکار کنم؟

اگر در نگهداری از سیم‌کارت‌ها دقت نکنید، ممکن است افراد سودجو به آن‌ها دسترسی یافته و پس از فعال‌سازی آن، فعالیت‌های مجرمانه‌ای انجام دهند که برای شما مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

SimCard-2.jpg

در حال حاضر سیم‌کارت‌های بدون مالک (بدون هویت) و سیم‌کارت‌های جعلی منجر به فعالیت‌های کلاه‌برداری، قاچاق ترافیک و حتی جرم‌هایی نظیر قتل می‌شوند. همچنین سودجویان از سیم‌کارت‌هایی که بنام دیگران هست در فرایند شرط‌بندی ، قمار ، پول‌شویی ، سرقت اینترنتی و اختفای هویت خود استفاده می‌کنند.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سامانه‌ای جهت استعلام سیم‌کارت مشترکان، ایجاد کرده است که با مراجعه به پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در بخش خدمات الکترونیک و یا در نشانی اینترنتی mobilecount.cra.ir به این سامانه مراجعه کرده و از تعداد سیم‌کارت‌هایی که با کد ملی آنان ثبت‌شده است، مطلع شوند. 

1398-06-20 08:38:13
0
1:23
مصونیت اطلاعات خصوصی و شخصی‌ در فضای مجازی