رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

هک گوشی همراه

1399-04-28 08:00:00
0
2:29

هكرها از گوشی‌های هك شده بعنوان وسيله ارتكاب جرم براي رخنه به محيط‌هاي حفاظت شده همچون بانك‌ها و نهادهاي مهم دولتي استفاده می‌کنند.

احساس میکنم دوربین گوشی داره کنترل میشه و جاسوسی میکنند،آیا امکانش هست؟

تا زمانی که گوشی شما روت نباشد و همچنین برنامه مخربی یا ویروسی یا تروجانی بر روی آن نصب نشود این امکان برای هیچ شخصی امکان پذیر نیست

1398-07-01 11:59:02
0
1:11

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری فردی به جرم دسترسی غیرمجاز به داده‌های رایانه‌ای خبر داد و گفت : متهم همسر

از کجا بدانیم تلفن ما ویروسی یا هک شده است ؟

نشانه‌های ظاهری و سخت‌افزاری که نشان از هک گوشی می‌دهد:

1.عملکرد کند دستگاه
بدافزارهایی هستند که دستگاه را موردحمله قرار دهند، عملکرد آن را به‌طور قابل‌توجه ای کاهش می‌دهند.

2. باتری ضعیف
کاربران اندروید به‌خوبی می‌دانند که عمر باتری دستگاهشان معمولاً چقدر است. اگر میزان باتری به طرز نامعلومی کم شود نشان‌دهنده حمله بدافزاری است. همچنین دستگاه ممکن است از حالت عادی داغ‌تر شود.

3. تغییر ناگهانی دانلود
بسیاری از اوقات وجود یک بدافزار، از طریق برنامه معمول تبادل اطلاعاتی دستگاه شناخته می‌شود. تغییرات ناگهانی در شیوه دانلود و یا آپلود می‌تواند نشان‌دهنده یک جاسوس در دستگاه شما باشد.

4. قطع شدن تماس‌ها
فردی که گوشی وی موردحمله قرار بگیرد، بسیاری از اوقات باوجود داشتن سیگنال موبایل بالا، با مشکلات برقراری تماس روبرو می‌شود. مثلاً ایجاد نویزهای متخلف که در حین تماس شنیده می‌شود.

5. دستگاه خودبه‌خود پیغام‌های عجیب ارسال و یا دریافت می‌کند.
اگر همکار و یا دوستتان عنوان کرد که از شما پیغامی دریافت کرده که مطمئن هستید شما آن را ارسال نکرده‌اید، احتمالاً مشکل مربوط به بدافزاری خرابکار است.

6. برنامه‌های جدید
اگر روی گوشی خود برنامه‌هایی می‌بینید که به خاطر ندارید خودتان دانلود کرده باشید، دستگاه شما به‌احتمال‌زیاد هک شده است. بدافزارهای پیشرفته با دانلود برنامه‌های مخرب که به‌صورت خودکار نصب می‌شوند، کنترل کامل دستگاه را به دست می‌گیرند و اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی و یا اطلاعت شخصی را جاسوسی می‌کنند.

7. وب سایت‌ها با ظاهری عجیب نمایش داده می‌شوند
در برخی از مواقع، اگر ظاهر وب سایت‌ها با آنچه شما تا قبل از این از آن به یاد دارید متفاوت است، احتمالاً فعالیت‌های مخرب دلیل آن است.

8. افزایش هزینه قبض 
اگر قبض آبونمان موبایلتان به طرز عجیبی افزایش پیداکرده، حتماً با اپراتور خود تماس بگیرید و دلیل آن را جویا شوید. هنگام ثبت‌نام در برخی از برنامه‌های رایگان، کاربر ممکن است بدون آنکه حتی بفهمد با ارسال خودکار پیامک توسط آن برنامه، موافقت کند.

9. پاپ اپ‌ها یا پنجره‌های هشدار
درست مانند کامپیوترها، برخی از بدافزارهای مخصوص موبایل، پنجره هشدار یا Pop-up تولید می‌کنند و از کاربر می‌خواهند که یک سری کارها را انجام دهد یا اطلاعات به خصوصی را وارد کند. هنگام برخورد با هرگونه پنجره پاپ آپ، مراقب باشید.
 

1395-09-03 11:59:15
0
رئیس پلیس فتا فارس

رئیس پلیس فتا فارس از کشف پرونده دسترسی غیر مجاز به داده‌های تلفن همراه یك خانم شیرازی خبر داد و گفت: متهم خواهر