رعایت نکات امنیتی

گفتگوی رادیویی رئیس پلیس فتا استان مازندران به مناسبت هفته ناجا در خصوص بیشترین مشکلات فضای مجازی

سرهنگ حسن محمدنژاد در این گفتگوی رادیویی گفت:
برداشت غیر مجاز بالاترین آمارجرم را در فضای مجازی دارا می‌باشد که یکی از ابزارهای برداشت غیرمجاز، فیشینگ یا جعل صفحات بانکی می‌باشد که توصیه گردید برای اجتناب از افتادن در دام کلاهبرداران و مجرمین، کاربران به آدرس صفحات بانکی دقت کافی را داشته باشند و کلیه نکات امنیتی و تشخیصی لازم در خصوص شناسایی صفحات فیشینگ را رعایت کنند تا ان‌شاالله مشکلی برای آنان رخ ندهد.
 

استان کردستان جزو پنج استان امن کشور در حوزه فضای مجازی است

سرهنگ دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان طی مصاحبه رادیویی با برنامه آسوی ژیان رادیو کردستان استان کردستان را جزو ۵ استان امن کشور در حوزه جرایم فضای مجازی معرفی و نکاتی را جهت حضور امن شهروندان در این فضا مطرح که فایل صوتی موارد مطرح شده جهت استفاده شما کاربران عزیز سایت در این بخش گنجانده شده است امیدواریم مورد این نکات موثر واقع شوند.

۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۰۹:۱۱:۱۳
۰
۴:۱۸
وب سایت اینترنتی آموزشی NCSC نوشت:
۱۳۹۸-۰۷-۰۷ ۰۸:۳۸:۴۴
۰
۱:۱۶
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت:
فرمانده انتظامی کرمان از دستگیری و احضار بیش از ۲۰۶ متهم جرایم سایبری در سه ماهه دوم سال جاری خبر داد و گفت ادامه ...

امنیت در فضای مجازی

در دنیای پیشرفته امروز که ‌اینترنت جزء اصلی در زندگی روزمره انسان‌ها شده، ممکن است در صورت بی‌احتیاطی اطلاعات شخصی شما به دست افراد ناشناس بیافتد و از آن سوءاستفاده شود. به همین دلیل رعایت نکات امنیتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

امروزه شاید یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌های روزانه افراد به‌اشتراک‌گذاری مطالب گاهی حساس است که بی‌مهابا و بدون رعایت نکات امنیتی آنها را نشر می‌دهند. اما در این میان رعایت نکات امنیتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۱۴:۱۴:۲۲
۰
۱۳۹۸-۰۱-۰۵ ۱۳:۴۱:۰۵
۰
۲:۰۱
رئیس پلیس فتا استان سمنان خبر داد:
رئیس پلیس فتا استان سمنان از راه اندازی قرارگاه مالک فرماندهی انتظامی استان سمنان با هدف ارائه خدمات مطلوب بستر انتظامی و سایبری ادامه ...