آسیب ها و تهدیدات فضای سایبری

۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۰۸:۴۳:۱۷
۰
برگزارى همایش در استان خراسان رضوى
در همایش آسیب شناسی فضای سایبر و شبكه های اجتماعی پیرامون آن ، مركز تحقیقات و آموزش عالی كشاورزی و منابع طبیعی خراسان ادامه ...
۱۳۹۸-۰۵-۱۰ ۰۹:۳۲:۳۰
۰
۳:۲۶
مقدمه: پژوهشگران یکی از پیشرفته‌ترین و یکپارچه‌ترین بدافزار کنترل و نظارت تلفن همراه را کشف کردند. این برنامه کاربردی اندرویدی که مونوکل ( ادامه ...

امنیت در خانواده(۱)

 سرهنگ موالی رییس پلیس فتا استان قم در  مصاحبه رادیویی با رادیو معارف گفت : وظیفه پلیس فتا تامین امینت فضای مجازی برای شهروندان است یعنی همانطوری که در فضای حقیقی وظیفه پلیس تامین امنیت شهروندان است در فضای مجازی هم به همین شکل است.

کلید مرگ چیست؟

کلید مرگ (Internet Kill Switch) مکانیزمی جهت توقف و یا غیر‌فعال کردن عملکرد یک دستگاه، سرور یا برنامه است. در صورت بروز خطر و برای جلوگیری از پیشرفت آسیب به دستگاه و سرور‌ها، این کلید عملکرد کل سیستم در معرض خطر را متوقف می‌کند.

هدف از ساخت چنین مکانیزمی ایجاد یک نقطه کنترل (یعنی یک کلید) جهت کنترل یا خاموش کردن اینترنت به منظور حفاظت از سیستم یا کاربران آن است.

این مکانیزم معمولاً برای جلوگیری از سرقت موبایل، خودرو، داده، همچنین جلوگیری از هک شبکه یا به عنوان وسیله‌ای برای متوقف کردن ماشین آلات در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۱۳۹۸-۰۵-۰۵ ۱۰:۲۸:۴۱
۰
۳:۱۴
۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۰۸:۳۰:۴۹
۰
۱:۰۹
در ایلام اتفاق افتاد:
رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی یکی از شهروندان خبر داد. ادامه ...
۱۳۹۸-۰۴-۲۵ ۰۸:۳۹:۰۱
۰
۱:۳۰
در ایلام اتفاق افتاد:
رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی که با سوء استفاده از کارت بانکی همکلاسی خود از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، ادامه ...

آسیب های فضای مجازی و خانواده

سرهنگ مهدی دانش پو رئیس پلیس فتا کردستان در برنامه رادیویی دیاری هه ینی به آسیب های فضای مجازی که در کمین خانواده ها مخصوصا جوانان می باشد پرداختند و نکات آموزشی در خصوص مهمترین آسیب های فضای مجازی و تأثیرات آن بر خانواده ها و راهکارهایی جهت مقابله و کاهش تهدیدات اینترنتی در ابعاد اجتماعی، فرهنگی، و ... ارایه دادند که صوت این مصاحبه جهت استفاده شما کاربران عزیز در این صفحه گنجانده شده است .