رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اپلیکیشن اندرویدی

1399-04-17 12:36:48
0
1:58

هر ساله گوشی‌های جدید اندرویدی مجهز به مشخصات فنی و قابلیت‌های سخت‌افزاری رده بالای روانه بازار می‌شوند و جای گوشی‌های قبل از خود

چگونه مانع از «به خواب رفتن» اپلیکیشن‌ها در بک‌گراند گوشی شویم؟

با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید از این امکان استفاده کنید. ناگفته نماند که این مراحل، در اکثر گوشی‌های مجهز به اندروید 8 و نسخه‌های بعد از آن یکسان است.
•  به بخش تنظیمات (Setting) گوشی خود رفته و گزینه Battery Optimization را را در بخش اپلیکیشن‌ها (Apps) انتخاب کنید.
•  در قسمت بالایی صفحه بازشده، گزینه Not Optimized را برگزیده و سپس All apps را انتخاب کنید.
•  در اینجا، فهرستی از اپلیکیشن‌های روی گوشی خود را مشاهده خواهید کرد. برای هر اپلیکیشن، یکی از دو حالت Allowed یا Not Allowed تعیین شده است. Allowed به این معنی است که گوشی شما این اجازه را دارد تا زمانی که اپلیکشین در بک‌گراند است، آن را به صورت موقت غیرفعال کند و در نتیجه نوتیفیکیشنی دریافت نخواهد شد.
•  بنابراین، باید اپلیکیشن یا اپلیکیشن‌هایی را که می‌خواهید به این حالت دچار نشوند، انتخاب کرده و گزینه Don’t Allow را بزنید و در نهایت روی OK تپ کنید.

1399-02-21 11:32:48
0
فتا استان سمنان :

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: در پی وقوع زلزله در تهران برنامه‌های جعلی تحت عنوان تشخیص زلزله درحال انتشار درفضای مجازی و

در ماه مبارک رمضان نرم‌افزارهای قرآنی و ادعیه خود را چگونه دریافت نماییم؟

باتوجه به این که یکی از بهترین روش‌ها در این ماه استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای مذهبی می‌باشد، کلاهبرداران از این فضا سوءاستفاده نموده و با ارائه اپلیکیشن‌های جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمایند.

شهروندان عزیز دقت نمایند، اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر تهیه و نصب نمایند.

آیا اپلیکیشن‌های تست کرونا امن هستند؟

متاسفانه بسیاری از کلاهبرداران و سودجویان فرصت را غنیمت دانسته و با ترفند ایجاد اپلیکیشن‌های مختلف در پوشش تست و غربالگری ویروس کرونا  و ارسال آن در شبکه‌های اجتماعی گوناگون و تحریک افراد به دانلود و نصب آنها، دست به سودجویی از کاربران می‌زنند.

سنسورهای گوشی شما امکان اندازه‌گیری دمای بدن و تب شما را ندارد و هیچ نرم‌افزاری با این روش کار نمی‌کند، شما با نصب این  گونه برنامه‌ها اطلاعات گوشی خود را در اختیار مجرمان سایبری قرار می‌دهید.

این برنامه ها از امنیت لازم برخوردار نبوده و از طریق اپلیکیشن‌های جعلی اثر انگشت‌های ثبت شده، پیامک‌ها، تصاویر و حتی رمزهای عبور ذخیره شده در اختیار کلاهبردار صاحب نرم‌افزار قرار می‌گیرد.

 

راه‌های کاهش مصرف باتری دستگاه اندرویدی و نحوه متوقف کردن اپلیکیشن‌های بک‌گراند چیست؟

ابتدا وارد تنظیمات و سپس وارد تب باتری شوید. در این پنجره به پایین صفحه بیایید تا بتوانید لیست اپلیکیشن‌ها را مشاهده کنید. هر اپلیکیشن نشان می دهد که چند درصد از توان باتری شما را مصرف کرده است.حال یک اپلیکیشن را لمس کلیک کنید و در پنجره‌ای که باز می‌شود گزینه «Background activity» را غیرفعال کنید. با این کار از اجرا شدن برنامه در بک‌گراند و هدر دادن باتری جلوگیری می‌کنید.این عمل زمانی که یک برنامه را استفاده نمی‌کنید متوقف کرده از هدر رفتن باتری دستگاه‌تان جلوگیری می‌کند. سیستم‌عامل اندروید در بخش مدیریت مصرف باتری در نسخه‌های جدید عملکرد بهتری داشته است.در کل برای اینکه بخواهید مصرف باتری دستگاهتان را در مواقع ضروری تا حد ممکن کاهش دهید کافیست آنها را در بخش «Background Activity» غیرفعال کنید. در غیر این صورت ممکن است این برنامه‌ها ناخواسته باقیمانده ظرفیت باتری شما را مصرف کنند، حتی زمانی که اصلاً از آنها استفاده نمی‌کنید.

1398-04-10 09:31:38
0
1:19

اکثر برنامه‌های تلفن همراه به‌طور ناامن اطلاعات را ذخیره می‌کنند، محققان فن‌آوری 38٪ از برنامه‌های iOS و 43٪ از برنامه‌های اندروید را آسیب‌پذیر