رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

امنیت گوشی

در صورت خیس شدن گوشی، چگونه تشخیص دهیم آب به داخل آن نفوذ کرده یا خیر؟

روی باطری اکثر گوشی ها برچسب " شاخص رطوبت " وجد دارد که مخصوص اندازه گیری رطوبت داخل گوشی است.

اگر رطوبت به داخل گوشی شما نفوذ کند، این لوگو (با فلش داخل تصویر مشخص است) به رنگ قرمز تغییر رنگ می دهد.

battery.jpg

چگونه مانع نصب بدافزارها روی گوشی اندرویدی شویم؟

اگر به برخی نکات امنیتی دقت کنیم، هکرها نمی‌توانند به راحتی گوشی اندرویدی ما را آلوده کنند. از جمله نکات امنیتی مهمی که باید به آن‌ها توجه داشته باشید به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

1.گذرواژه گوشی را به شکل پین، الگو یا فاکتورهای زیستی تنظیم کنید

2. زمان خاموشی صفحه در صورت غیر فعال بودن را کمتر از 30 ثانیه تنظیم کنید

3.  گوشی را روت نکنید

4. تنها از فروشگاه‌های معتبر برنامه‌های کاربردی را دریافت کنید

5. برنامه‌های بدون استفاده را حذف کنید

6. مراقب نصب برنامه‌ها باشید

7. به مجوزهای تخصیص داده شده دقت کنید

8. سیستم‌عامل را به‌روزرسانی کنید

9. اطلاعات گوشی را رمزنگاری کنید

10. اخبار امنیتی را دنبال کنید

11. از یک ضدویروس خوب استفاده کنید
 

 

1398-08-11 11:25:29
0
0:39
ویژگی جدید واتساپ

جدیدترین بروزرسانی واتس‌اپ به اندازه بسیاری از نسخه‌های قبلی دارای اهمیت بسیاری نیست، اما به لطف ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهد، به همان اندازه

1398-08-01 09:17:39
0
0:59
منتشر شده توسط وب سایت theverge.com:

طبق گفته شرکت سامسونگ این شرکت قصد دارد تا اوایل هفته آینده بسته‌ای اضافی برای حس‌گرهای اثرانگشت در صفحه‌نمایش تلفن‌های هوشمند خود منتشر

آیا دادن گوشی تلفن‌همراه به دیگران خطری به همراه دارد؟

اگر کسی گوشی و سیمکارت تلفن‌همراه خود را در اختیار دیگران قرار دهد و فرد مقابل با استفاده از آن دست به اقدامات مجرمانه مانند مزاحمت، فحاشی، کلاهبرداری و ... بزند، فردی که گوشی و سیمکارت به وی تعلق دارد ابتدا به عنوان مجرم شناسایی و باید ثابت کند دستگاه خود را در اختیار فردی دیگر قرار داده است و در صورتی که از انجام این‌کار ناتوان باشد به عنوان مجرم اصلی شناخته خواهد شد لذا از در اختیار قرار دادن تلفن‌همراه خود به دیگران حتی برای چند لحظه کوتاه خود داری نمایید.

NFC چیست و چه کاربردی دارد؟

کلمه NFC مخفف عبارت Near Field Communication است که در زبان فارسی به آن “ارتباط حوزه نزدیک” یا همان “ان اف سی” گفته می‌شود. قابلیت NFC درواقع یک استاندارد ارتباطی برای گجت‌های موبایلی (قابل‌حمل) محسوب می‌شود که با ایجاد یک ارتباطات رادیویی خاص دو دستگاه مجهز به این قابلیت را قادر به ردوبدل داده می‌کند. به‌منظور ایجاد ارتباط نزدیک مابین دو دستگاه از طریق قابلیت اتصال NFC باید حتماً فاصله آن دو دستگاه حداکثر چند سانتیمتر باشد. بنابراین NFC یک قابلیت ارتباطی است که دستگاه‌های موبایلی را در شرایطی که نزدیک به یکدیگر باشند، قادر به ردوبدل اطلاعات می‌کند. 

حجت‌های موبایلی و قابل‌حمل به‌منظور پشتیبانی از NFC باید حتماً به تراشه NFC مجهز باشند، بنابراین هر دستگاهی که از اتصال NFC پشتیبانی می‌کند به تراشه اختصاصی مجهز است.

اتصال NFC مبتنی بر فنّاوری شناسایی فرکانس رادیویی تکامل‌یافته‌ای است که بر روی یک چیپ یا تراشه اختصاصی اعمال‌شده و به این صورت دستگاه را قادر به ارتباط بی‌سیم می‌کند. بنابراین به زبان ساده باید بگوییم که NFC یک فرکانس رادیویی ایجاد می‌کند و از طریق آن ارتباط مابین دو دستگاه را برقرار می‌سازد.