آسیب های شبکه های اجتماعی

۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۲:۰۹:۳۸
۰
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه کیش :
رئیس پلیس فتا کیش با بیان اینکه والدین باید با جدیت مراقب فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی باشند، گفت: نظارت والدین بر ادامه ...
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۹:۴۴:۲۵
۰
رییس پلیس فتا كیش:
سرهنگ دوم "اباذر محرمی" در جمع دانش آموزان دبیرستان پسرانه خاتم الانبیا گفت : شكاف دیجیتالی باعث عدم اشرافیت والدین بر فرزندانشان شده ادامه ...
۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۰۸:۴۰:۰۸
۰
۱:۴۲
پلیس فتا کرمان :
رئيس پليس فتا استان کرمان گفت: زني که از طریق فضاي مجازي اقدام به هتک حیثیت و در نتيجه، تهديد و اخاذي از ادامه ...

راهکارهای اساسی درجهت راهنمایی کردن جوانان برای ورود به شبکه‌های اجتماعی چیست؟

 010_1.jpg

۱. بالا بردن سطح اطلاعات خود از شبکه‌های اجتماعی:
اگر شما از این محیط‌ها بی‌خبر باشیم از خطرات این سرویس‌ها آگاهی نخواهیم داشت و نمی‌توانیم در خصوص خطرات آنها به فرزندان خود هشدار دهیم.

 ۲. تعیین سن مجاز برای عضویت در شبکه‌های اجتماعی:
براساس قوانین جهانی حداقل سن برای عضویت در اکثر شبکه‌های اجتماعی ۱۳ سال یا بیشتر است، البته این تصمیم شماست که فرزندان شما از چه سنی مجاز به استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستند. دقت کنید که توصیه نمی‌شود بعد از این سن، از حضور نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی منع شود. چرا که گسترش شبکه‌های اجتماعی در میان دوستانشان این خطر را ایجاد می‌کند که به طور مخفیانه و دور از چشم شما اقدام به ایجاد پروفایل خود کنند. از این رو بهتر است که شما در کنار آنها باشید و استفاده صحیح از این شبکه‌های اجتماعی را به آنها یاد بدهید.

 ۳. گفتگو با فرزندان و نوجوانان در مورد خطرات و نتایج استفاده نادرست از شبکه‌های اجتماعی:
بسیاری از کودکان عواقب استفاده از شبکه‌های اجتماعی را نمی‌دانند و آنها تمایل دارند در دسترس بودن اطلاعات خود توسط دیگران را نادیده بگیرند و به راحتی از قابل دید بودن فعالیت آنلاین خود توسط دیگران چشم پوشی می‌کنند.از سمت دیگر متاسفانه اغلب والدین فراموش می‌کنند که در مورد تحت تأثیر قرار گرفتن آینده فرزندان خود توسط عکس‌ها، کامنت ها و فعالیت‌های اجتماعی صحبت کنند.

والدین باید شرایطی که باعث آسیب دیدن فرزندان می‌شود را به آنها شرح دهند، صحبت با فرزند در مورد نشانه‌های خطرناک شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود که آنها حتی قبل از به اشتراک گذاشتن عکس و یا موقیعت خود با دیگران به عواقب آن فکر کنند.

 ۴. انتخاب بهترین مکان خانه برای رایانه:
و اما اگر وسیله استفاده از شبکه‌های مجازی، رایانه می‌باشد، این وسیله باید در فضای باز خانه قرار داشته باشد، بطوری که نمایشگر آن برای مابقی افراد خانواده قابل دیدن باشد. سعی کنید به جای قرار دادن رایانه در اتاق فرزندتان آن را در فضای باز خانه قرار دهید. با اجرای این کار به راحتی می‌توانید فرزند خود را تحت نظر داشته باشید.

 ۵. تعیین دستورالعمل (قوانین) استفاد از شبکه‌های اجتماعی:
هر خانه‌ای دارای قانون است، پس برای حد و حدود فعالیت‌های فرزندان خود در شبکه‌های اجتماعی، دستورالعمل تنظیم کنید. برای القاء عادت‌های مثبت در نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌توانید قوانینی برای فرزند خود وضع کنید.

 برای مثال در طول یک هفته یک محدوده زمانی مشخصی را برای صرف کردن در شبکه‌های اجتماعی مشخص کنید. همچنین می‌توانید برای تمرین در یک زمان مشخص به همراه فرزند خود در این شبکه‌های اجتماعی به فعالیت بپردازید.

 ۶.  بررسی تنظیمات خصوصی پروفایل فرزندان در شبکه‌های اجتماعی:
و اما آخرین راه کار، تنظیمات حریم خصوصی (Privacy) در شبکه‌های اجتماعی مهم است و بهتر این است که دسترسی به حریم خصوصی را محدود کنیم. شبکه‌های اجتماعی دائم در حال تغییر و تحول در سایت‌ها و اپلیکیشن های خود هستند پس شما باید از امنیت پروفایل فرزند خود، اطمینان حاصل پیدا کنید

 

۱۳۹۸-۰۵-۰۲ ۱۱:۱۸:۴۸
۰
۱:۴۷
رئیس پلیس فتا زنجان
رئیس پلیس فتا زنجان از شناسایی و دستگیری شخصی که با دستیابی به تصاویر شخصی و خصوصی شخص دیگر اقدام به اخاذی از ادامه ...

شبکه‌های اجتماعی در چه مواردی به گوشی هوشمند ما دسترسی دارند و چگونه می‌توانند از ما جاسوسی کنند؟

همه شبکه‌های اجتماعی به اطلاعات حساس شما دسترسی دارند و این اجازه را شما در هنگام نصب به آنها داده‌اید، پس دیگر نیازی به اجازه شما ندارند. برای پی بردن به دسترسی برنامه‌های گوشی هوشمند خود به تنظیمات گوشی بروید، روی گزینه نرم افزارها کلیک کنید، بین برنامه‌های موجود روی گوشی، یکی از شبکه‌های اجتماعی نصب شده را انتخاب کنید و در زیر صفحه، مجوزهای دسترسی را بخوانید.

شما در قبال استفاده از این برنامه‌ها قبول کرده‌اید که این نرم افزارها به موارد زیر در گوشی شما دسترسی داشته باشد:
-عکسبرداری و فیلمبرداری با دوربین گوشی 
-استفاده از میکروفن شما جهت ضبط صدا 
-دسترسی کامل به کارت حافظه شما و اصلاح  و حذف داده‌ها 
-خواندن پیام‌های شما و تغییر دهد، حذف کند و اضافه آنها 
-دسترسی کامل به تماس‌های تلفنی و خواندن و تغییر وضعیت تلفن
-ثبت موقعیت مکانی شما 
-دسترسی به حساب‌های شما 
-دسترسی به ابزارهای سیستم از قبیل اصلاح تنظیمات سیستم، اجرا روی برنامه‌های دیگر، همگام سازی داده‌ها و...
-دسترسی به ارتباطات شبکه مانند دانلود فایلها، دریافت و ارسال داده، جفت سازی با دستگاه‌های بلوتوث، دریافت داده از اینترنت، مشاهده اتصالات شبکه
-دسترسی به کنترل‌های سخت افزار مانند کنترل لرزش و کنترل چراغ قوه 

به غیر از بحث جمع آوری اطلاعات کاربران و در اختیار گذاشتن این اطلاعات در اختیار کشورهایی که با ما دشمنی دارند، با دسترسی‌هایی که در بالا به آن اشاره شد، شبکه‌های اجتماعی به راحتی می‌توانند از هر یک از بخش‌هایی که مجوز دسترسی برای آنها صادر شده سوءاستفاده کرده و بدون اجازه از کاربر به فیلمبرداری، ضبط صدا، تماس، استفاده از اینترنت، سرقت اطلاعات و... اقدام نمایند. بنابراین لازم است تا از شبکه‌های اجتماعی داخلی و معتبر استفاده نموده تا از فراهم آوردن زمینه سوءاستفاده از اطلاعات خود جلوگیری کنیم. 

۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۰:۳۳:۰۷
۰
۱:۲۹
در کهگیلویه وبویراحمد اتفاق افتاد:
رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری فردی که در شبکه‌‌ اجتماعی واتسآپ اقدام به ارسال مطالب توهین آمیز ادامه ...