رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

امنیت وب سایت

۱۳۹۸-۱۰-۱۸ ۰۸:۵۹:۱۶
۰
۵:۰۷
امنیت وب سایت‌ها

چرا امنیت خدمات میزبانی وب (هاستینگ)مهم است؟

۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۱۴:۴۹:۵۸
۰
۴:۳۰
تارنمای قدرتمند

مراحلی که به شما کمک می کند یک وب سایت قوی و پر بازدید داشته باشید.

۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۰۷:۳۰:۳۱
۰
۱:۱۸
اخبار فناوری

مجرمان سایبری بیش از ۱۰۰۰۰۰ دامنه مشابه به طور یکسان را ثبت کردند که از نزدیک وب‌سایت‌های قانونی وب‌سایت‌های خرده فروشی را تقلید

۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۱۱:۵۱:۴۳
۰
۲:۳۹

اسکیما چیست؟

شما به‌عنوان یک فرد غریبه و ناآشنا وقتی وارد یک محلۀ جدید می‌شوید چه‌کار می‌کنید؟ به‌احتمال‌زیاد سعی می‌کنید برای آنکه گم نشوید نشانه‌های خاصی از آن محله از روی علائم و تابلوهایی که در آنجا نصب‌شده‌اند را به خاطر بسپارید.

گوگل نیز به همین شکل عمل می‌کند. گوگل از روی علائم و نشانه‌هایی که در سایتمان قرار داده‌ایم محتوای سایتمان را می‌فهمد و قصد و منظورمان را متوجه می‌شود. همان‌طور که ما نیازی نداریم تمام جزئیات یک محله، خیابان یا کوچه جدید را به ذهنمان بسپاریم و با چند نشانه آنجا را به خاطر می‌آوریم، گوگل نیز نیازی به ذخیره کردن خط به خط محتوای ما ندارد. گوگل یک سری نشانه‌ها را به حافظۀ خود می‌سپارد و بر اساس آن‌ها نتایج را در SERPs (صفحه نتایج) طبقه‌بندی می‌کند.

استفاده از اسکیما تأثیر زیادی روی شناسایی سایت توسط موتورهای جستجو دارد و باعث می‌شود موتورهای جستجو راحت‌تر با سایتتان ارتباط برقرار کرده و بهتر آن را درک کنند. قطعاً درک بهتر صفحات سایت به نفع سازنده یا صاحب سایت است.

در یک پاسخ کلی به سؤال اسکیـما چیست؟ می‌شود گفت: اسکیما مجموعه از اطلاعات کوچک است، که توسط وب مـستر ها نوشته می‌شوند، تا موتورهای جستجو با استفاده از این نشانه‌ها سریع‌تر و راحت‌تر به هدف سایت پی ببرند و آن‌ها را در نتایج جستجوی کاربران نمایش دهد.

یا در تعریف دیگر: به عمل نشانه‌گذاری صفحات مختلف سایت، برای موتور جستجو «Schema Markup» نشانه‌گذاری اسکیما یا «شِما» می‌گویند.

 

۱۳۹۸-۰۴-۰۳ ۰۹:۲۹:۲۴
۰

سئو چیست؟ سئو به زبان ساده یعنی بهینه سازی سایت برای موتور جست و جو! در واقع سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد. که ما ایرانی ها می گوییم “سئو” ولی در زبان انگلیسی “اس ای او” گفته می شود. ما در این کتابچه آموزشی سعی داریم مفهوم سئو را برای کاربران توضیح دهیم و در ادامه مقاله کلیه مفاهیم مربوط به این حوزه ر ابه صورت مختصر و مفید

۱۳۹۷-۰۹-۱۱ ۰۹:۱۷:۳۶
۰
۱:۳۹
مجله اینفوسکیوریتی فاش کرد:

با توجه به تحقیقات انجام‌ یافته در عرض یک هفته، جزئیات سرقت و حمله به اطلاعات کارت مشتریان British Airways (بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی

۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۵:۵۲
۰
کارشناس اداره تشخیص و پیشگیرى از جرایم سایبرى پلیس فتا استان خراسان رضوى هشدار داد:

با رشد فناورى و توسعه اینترنت، وب سایت‌هاى اینترنتى بسیارى در فضاى مجازى منتشر شده اند كه هر كدام از آن‌ها از نظر