رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

آسیب شبکه اجتماعی

1399-09-12 11:03:02
0
1:33
پلیس فتا غرب استان تهران خبر داد:

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی و مطالب توهین آمیز برای شاکیه در فضای مجازی

حضور کارشناس پلیس فتا استان لرستان در برنامه زنده تلویزیونی صدا و سیمای مرکز استان

ستوانیکم پیام یوسفوند مسئول اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان لرستان با حضور در برنامه زنده چشم انداز شبکه افلاک و رادیو لرستان به مهمترین تهدیدات فضای مجازی در این استان لرستان 
وی در این برنامه که با همت صدا و سیما مرکز استان لرستان و بصورت همزمان از طریق برنامه رادیو لرستان و شبکه افلاک پخش شد، ضمن توضیحات لازم در خصوص جرایم سایبری استان به سوالات ارسالی ببیندگان نیز جواب داد.

1399-08-18 12:29:41
0
1:10
پلیس فتا استان اردبیل:

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری جوانی که از طریق شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام برای همسر شاکی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

توصیه های پلیس فتادر خصوص آسیب های فضای مجازی برای خانواده ها

سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در تماس تلفنی با برنامه خونمون درخصوص آسیب‌های فضای مجازی برای  خانواده‌ها  توصیه‌های را ارائه نمود.

چالش مومو

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: رئییس پلیس فتا استان لرستان در خصوص  چالش  مومو با خبرنگار شبکه استانی افلاک گفتگو کرد وی گفت: عمده افرادی که مورد آسیب در چالش مومو قرار می گیرند دانش آموزان هستند. 
سرهنگ ابراهیمی ضمن هشدارهای لازم به افرا سوء استفاده کننده و برهم زنندگان امنیت روانی جامعه به خانواده های عزیز و شهروندان محترم اطمنیان خاطر داد که اقدامات لازم  جهت برخورد با مسببین صورت گرفته است.

نظارت والدین بر فرزندان خود در خصوص استفاده از شبکه شاد گفت

سرهنگ آرش ابراهیمی گفت: شیوع ویروس کرونا موجب برگزاری کلاس های درسی بصورت انلاین شده است که دسترسی فرزندان به فضای مجازی احتمال ورود آنها به سایر شبکه های اجتماعی را بیش از بیش میسر نموده است لذا والدین عزیر می بایست با نظارت کافی نسبت به فعالیت فرزندان خود از هرگونه آسیب روحی و روانی در اینخصوص جلوگیری بعمل آورند

1399-07-29 09:08:27
0
1:59
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی :

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عامل انتشار و بازنشر کلیپی در شبکه شاد خبر داد و گفت

آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی برای دانش آموزان چیست ؟

1-    افت تحصیلی: دانش آموزانی که در گروه‌ها و کانال‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، تمرکزشان بر درس کاهش می‌یابد از این رو از پیامدهای منفی عضویت و فعالیت در این شبکه ها، کاهش انگیزه تحصیلی و افت تحصیلی می‌باشد.
2-    اعتیاد اینترنتی: شبکه‌های اجتماعی باجذب کاربران مختلف، ایجاد ارتباط و اشتراک اطلاعات نوعی رضایتمندی را در کاربران ایجاد میکند، این رضایتمندی میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی را افزایش داده و باعث وابستگی دانش آموزان به این شبکه‌ها می‌شود.
3-    مزاحمت سایبری: استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند دانش آموزان را در معرض آزار و اذیت و ارتباطات نامناسب با دیگران قرار دهد و باعث سوء استفاده از آنها شود.
4-    قرارگرفتن در معرض اطلاعات نامناسب: استفاده از شبکه‌های اجتماعی می تواند افراد را در معرض مسائلی همچون محتوای نامناسب، خشن، شبهات دینی، سیاسی و اعتقادی قرار دهد.
5-    تجاوز به حریم خصوصی: اگر دانش آموزان تنظیمات مربوط به حریم خصوصی حساب‌های کاربری خود را در شبکه‌های اجتماعی بررسی و فعال نکنند، ممکن است مورد سوء استفاده مجرمان سایبری قراربگیرند.
6-    ایجاد مشکلات مالی و قانونی: عدم رعایت نکات امنیتی و حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی توسط دانش آموزان می‌تواند باعث ایجاد هزینه‌های مالی مانند هک حساب‌های بانکی یا انتشار اطلاعات محرمانه شود.
والدين توجه داشته باشند با توجه به اینکه در حال حاضر بخشی از آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی و برنامه شاد آموزش و پرورش انجام می‌شود، همراهی و توجه والدین به فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی برای جلوگیری از آسیب‌ها و تهدیدات موجود عليه دانش آموزان امری ضروری و مهم است.
 

1399-07-28 09:01:06
0
1:36
رئیس پلیس فتا استان سمنان :

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: فردی که به علت وجود اختلافات خانوادگی با یکی از بستگان خود، اقدام به ايجاد مزاحمت ،توهين