رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

امنیت ویندوز 10

1399-06-25 12:24:56
0
1:01
اخبار فناوری

در ویندوز 10، برنامه WuMgr یا همان(Update Manager for Windows) یک ابزار اپن‌سورس است که به شما این امکان را می‌دهد که بدون

چگونه آپدیت ویندوز 10 را غیر فعال کنیم؟

1-    با استفاده از دو کلید Win + R وارد Run ویندوز شوید و سپس عبارت "Services.msc" را تایپ کنید و بر روی کلید OK کلیک نمائید.
2-    پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید کمی به قسمت پائین اسکرول کنید تا به گزینه "Windows Update services" برسید. بر روی آن کلیک کنید.
3-    اینک از تب General، گزینه "Startup type" را از حالت "Manual" به حالت "Disabled" تغییر دهید. هم اکنون تغییرات انجام شده را ذخیره کنید و سپس کامپیوتر خود را ریستارت نمائید.
برای فعال کردن آپدیت ویندوز 10، در مرحله سوم به حالت "Automatic" تغییر دهید تا بصورت خودکار آپدیت های منتشر شده بر روی لپ تاپ شما نصب شوند.

1399-02-20 08:52:07
0
1:05
مایکروسافت هشدار داد:

مایکروسافت در اطلاعیه‌ای از کاربرانی که به‌دنبال دریافت به‌روزرسانی مه ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ هستند درخواست کرده است حواس‌شان به برخی مشکلات این به‌روزرسانی

چه ابزارهای رایگانی برای رمزگذاری فایل‌ها و پوشه‌ها در ویندوز وجود دارد؟

ابزارهای رایگان بسیاری در اینترنت وجود دارد که می‌توانند فایل‌ها و پوشه‌ها را در رایانه ویندوز شما رمزگذاری کنند. این ابزارها دارای برخی از ویژگی‌های پیشرفته هستند که می توانند کل درایو را رمزگذاری کنند. بنابراین، برخی از بهترین ابزارها برای رمزگذاری فایل و پوشه‌ها به شرح ذیل می باشد.

1- 7-Zip  
7-Zip  در واقع یک ابزار فشرده‌سازی فایل است که به کاربران امکان می‌دهد فایل‌های ذخیره شده در رایانه را فشرده‌سازی کنند. شما می‌توانید از7-Zip  برای محافظت از فایل‌ها و پوشه‌های خود استفاده کنید. به سادگی، یک فایل فشرده از فایل‌ها و پوشه‌ها ایجاد کنید و با رمز عبور خود از کل فایل زیپ محافظت کنید.7-Zip  یک راه‌حل آسان برای محافظت از پسورد است و فقط به کم‌تر از ۲۰ مگابایت برای نصب روی کامپیوترتان نیاز دارد.

2- AxCrypt
AxCrypt  یکی دیگر از بهترین ابزار رمزگذاری فایل رایگان است که به کاربران امکان رمزگذاری فایل‌ها و پوشه‌ها را می‌دهد. نکته جالب در مورد AxCrypt این است که می‌تواند از درایوهای HDD و USB شما نیز با رمز محافظت کند. جدا از آن،AxCrypt  به دلیل ویژگیهای رمزگذاری پیشرفته نیز شناخته شده است.

3- Folder Guard
همانطور که از نام این ابزار می گوید ، Folder Guard یکی از بهترین ابزار رمزگذاری رایگان است که می تواند فایل‌ها، پوشه‌ها را در رایانه ویندوز شما محافظت کند. نه فقط این، بلکه با Folder Guard همچنین می توانید فایل‌ها و پوشه‌های خود را نامرئی کنید.

4- Folder Lock
Folder Lock  یکی از بهترین ابزار قفل فایل و پوشه است که برای سیستم عامل ویندوز قابل دسترس می‌باشد. نکته جالب در مورد قفل پوشه این است که نه تنها می‌تواند فایل‌ها و پوشه‌های شما را ایمن نگه دارد بلکه USB ، CD درایوها و پیوست های ایمیل را نیز حفظ می‌کند. این نرم افزار به کاربران امکان می‌دهد رمز عبور اصلی را تنظیم کنند تا فایل‌ها و پوشه‌ها قفل شوند.

5- IObit Protected Folder
IObit Protected Folder  یکی دیگر از بهترین نرم‌افزارهای موجود در لیست است که می‌تواند به شما در رمزگذاری فایل‌ها و پوشه‌ها در ویندوز 10 کمک کند. بهترین کاربرد IObit Protected Folder محافظت از رایانه شخصی شما در مقابل چشم کنجکاو می‌باشد و فایلهای شما را نیز حفظ می‌کند. پوشه‌ها از حملات مخرب در امان هستند. این برنامه صندوق خصوصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در آن می‌توانید فایل‌ها و پوشه‌های مهم خود را نگه دارید. کاربران همچنین می‌توانند صندوق را با PIN یا رمز عبور قفل کنند.

 

1398-10-25 11:08:28
0
1:08
مطلب آموزشی

اگر از سیستم‌عامل ویندوز 10 استفاده کرده‌اید، احتمالاً اهمیت رمزگذاری را می‌دانید. ویندوز مایکروسافت آنطور که فکر می‌کنید ایمن نیست و خطر سرقت

1398-06-29 10:09:55
0
2:30

Windows Defender شامل قابلیت امنیتی به نام “حفاظت در برابر باج افزارها” است که به شما اجازه فعال‌سازی محافظت‌های مختلفی در برابر آلودگی‌های