رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اطلاعات کارت اعتباری

سرقت اطلاعات شخصی در جاسوس افزار چگونه است؟

جاسوس افزارها می‌توانند با دست یابی به کوکی‌ها عادت‌های اینترنتی، اطلاعات کارت‌های اعتباری و بسیاری اطلاعات دیگر شما را جمع‌آوری کند، همچنین با ثبت کردن کلیدهای فشرده شده توسط شما روی صفحه کلید رمزهای عبور شما را به دست آورده و در اختیار افراد دیگر قرار دهند.

1398-09-23 08:12:11
0
1:43

مردم غالباً تلاش زیادی می كنند تا از اطلاعات کارت اعتباری خود در برابر معاملات كلاهبرداری محافظت كنند. این امر بیشتر توسط بانکهایی

افزونه‌های جاسوس چیست؟

افزونه‌هایی روی مرورگرهای محبوب گوگل‌کروم و فایرفاکس اطلاعات حساس کاربران را به سرقت برده‌اند. این مجموعه افزونه‌ها که با نام DataSpii شناخته می‌شوند اطلاعات بیش از 4 میلیون کاربر را سرقت نموده‌اند.
 
چند افزونه در مرورگرهای کروم و فایرفاکس اطلاعات حساسی از حدود ۴ میلیون کاربر در ۴۵ شرکت بزرگ را دزدیدند. محققان افزونه‌هایی را که باعث این حمله شده‌اند با نام DataSpii معرفی کرده‌اند.
داده‌های لو رفته توسط این افزونه‌ها اطلاعات مرور شده کاربران است که باعث فاش شدن بسیاری از اطلاعات محرمانه شامل اطلاعات کارت‌های اعتباری یا گزارش‌های پزشکی کاربران در تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ مانند آمازون، والمارت، اپل و اسکایپ شده‌است.
افزونه‌های DataSpii اطلاعات دیگری شامل موقعیت مکانی، داده‌ها و سرویس‌های ابری، فایل‌های ضمیمه شده، اطلاعات کارت‌های اعتباری، مشخصات ژنتیکی و حتی خرید‌های اینترنتی را نیز جمع‌آوری کرده‌اند.
اطلاعات جمع‌آوری شده توسط افزونه‌های DataSpii در مورد شرکت‌های مورد حمله، اطلاعات حساسی شامل فعالیت روزانه کارکنان، ساختار شبکه‌های داخلی خصوصی، محتوای صفحات وب داخلی شرکت‌ها، کلیدهای API، سورس کدهای اختصاصی شرکت و حتی کدهای دسترسی به فایروال و آسیب‌پذیری‌های شرکت را نیز دربردارد!
با اینکه این حمله روی مرورگرهای فایرفاکس و کروم انجام شده، با این حال تعدادی از کاربران مرورگر opera نیز تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اند.
با شناختن افزونه‌هایDataSpii و دقت در استفاده‌ از افزونه‌های دیگر می‌توانیم از لو رفتن اطلاعات جلوگیری کنیم؛ پس نام‌های زیر را به خاطر بسپارید!
Branded Surveys ‪(Chrome)‬
FairShare Unlock ‪(Chrome and Firefox)‬
HoverZoom ‪(Chrome)‬
Panel Community Surveys ‪(Chrome)‬
PanelMeasurement ‪(Chrome)‬
SaveFrom.net Helper ‪(Firefox)‬
SpeakIt!‎ ‪(Chrome)‬
SuperZoom ‪(Chrome and Firefox)‬
این افزونه‌ها هم اکنون از دسترس و دانلود خارج شده‌اند؛ ولی در صورتی که هنوز در حال استفاده از آن‌ها هستید به صورت دستی آن‌ها را حذف کنید.
 

1398-06-03 08:54:11
0
3:49
حملات فیشینگ

یکی از مداوم‌ترین چالش‌های امنیتی ، فیشینگ است. این هم برای سازمان‌ها و هم برای افراد صادق است. آیا هکرها می‌توانند به اطلاعات

1398-05-14 10:45:11
0
2:05
اخبار فناوری اطلاعات

گزارشات Apple Card در اوایل ماه اوت منتشر خواهد شد. کارکنان اپل در حال حاضر پیش نمایش دزدکی از کارکرد کارت را داشته

1398-05-09 11:39:20
0
1:43
ایالات‌متحده و انگلیس بیشترین آمار سرقت کارت‌های اعتباری را دارند

بر اساس تحقیقات کارشناسان حوزه فضای سایبر بیش از 23 میلیون کارت اعتباری سرقت شده در نیمه اول سال 2019 در بخش‌های زیرزمینی

1398-04-16 10:36:29
0
2:49
رئیس پلیس فتا استان مازندران خبر داد:

رئیس پلیس فتا مازندران از شناسایی باند کلاهبرداری که به بهانه نصب اپلیکیشن فروش اینترنتی در فروشگاه‌های سطح شهر با استفاده از دستگاه

1398-02-15 08:41:09
0
0:48
سرهنگ مرتضوی مطرح کرد:

گروهی از هکرهای ناشناخته اطلاعات شخصی بسیار حساس بیش از 100 سیاستمدار آلمانی، از جمله صدراعظم آلمان آنجلا مرکل، نخست وزیر براندنبورگ دیترام

امنیت کارت‌های اعتباری

امروزه کارت‌های اعتباری یکی از ابزار‌های مهم و حیاتی برای فعل و انفعالات مالی ما می‌باشد. اما آیا امنیت این کارت‌های اعتباری را حفظ می‌کنیم؟ آیا در حفظ و نگهداری رمز‌های کارت‌های اعتباریمان توجه لازم را داریم؟