رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

شگرد مجرمان سایبری

1399-05-19 13:08:48
0
رئیس پلیس فتا استان مازندران:

رئیس پلیس فتا استان مازندران هشدار داد: فریب مجرمان سایبری که ادعا دارند به مناسبت محرم برای افراد بی‌بضاعت یا بیماران نیازمند کمک

شگردهای مجرمان سایبری در فضای مجازی

در این گفتگو تلویزیونی، رئیس پلیس فتا استان فارس از روش‌های کلاهبرداران و جرایم فضای مجازی مشروحی را به عرض بینندگان رساند و راه‌های مقابله و پیشگیری از این جرایم را نیز برای بینندگان تشریح کرد.

1399-04-02 10:02:13
0
1:12
در زنجان اتفاق افتاد:

رئیس پلیس فتا زنجان از شناسایی و دستگیری عامل تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه خبر دادو گفت: پلیس فتا با کسانی که

1399-02-22 12:23:50
0
فتا استان مازندران :

سرپرست پلیس فتا استان مازندران گفت:فروشندگان در مواجه با رسیدهای الکترونیکی پرداخت هوشیارانه عمل کنند. 

1399-01-16 07:36:55
0
1:49
فتا فارس خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان فارس از کسب درآمد در منزل و کمک به نیازمندان در قرنطینه، شگرد این روزهای مجرمان سایبری خبر داد

1398-10-18 12:03:00
0
1:11
توسط پلیس فتا زنجان صورت گرفت:

جانشین پلیس فتا استان زنجان مهم‌ترین ماموریت پلیس فتا را پاکسازی فضای‌ مجازی دانست که تحقق این امر با به‌کارگیری نیروهای توانمند، متخصص

جدیدترین روش حمله فیشینگ به چه صورت انجام می گیرد؟

محققان خبر از کشف حمله فیشینگ جدیدی داده اند که هوشیارترین کاربران را هم فریب می دهد.
آنان دریافته‌اند که مجرمان سایبری لینک هایی را در بلاگ ها و سرویس های دیگر ارسال کرده‌اند که از بازدید کنندگان سایت‌ها می‌خواهند برای خرید به صفحه بانک خود وارد شوند. تا به اینجای کار به نظر می رسد مشکلی کاربران را تهدید نکند چرا که دسترسی سریع به سرویس های ثالث یک روش راحت و البته امن به حساب می آید.
در این مواقع به طور معمول وقتی روی گزینه پرداخت بانکی در سایت ها کلیک می کنید، به صفحه بانک هدایت می شوید و در این موقع است که یک صفحه پاپ آپ از شما درخواست اطلاعات کاربری را می کند. به این ترتیب به سرویس مورد نظر دسترسی های لازم برای اطلاعات بانکی خود را می دهید.
با این حال این محققان دریافته اند که وبلاگ های مخرب و برخی سرویس های آنلاین صفحات بانکی را با ظاهر بسیار شبیه به نمونه اصلی به کاربران نشان می دهند و  پس از اینکه کاربر اطلاعات را وارد می‌کند، آنها را سرقت می‌کنند و به این ترتیب مشابه با روش حمله فیشینگ عمل می کنند.
صفحه پاپ آپ جعلی با HTML و جاوا اسکریپت تولید شده و به گونه ای طراحی شده که بسیار شبیه به صفحه اصلی به نظر برسد. نوار وضعیت، نوار ناوبری، سایه ها و حتی آدرس URL با آدرس HTTPS همگی مشابه با نمونه اصلی هستند. علاوه بر این کاربر می تواند پنجره تقلبی را جابجا کند و حتی مشابه با نمونه اصلی آن را ببندد.
به گفته محققان تنها راه جلوگیری از هک با این گونه حملات فیشینگ تلاش برای جابجا کردن پنجره نمایش داده شده به خارج از پنجره اصلی صفحه فعلی مرورگر است. اگر با جابجا کردن متوجه شدید که بخشی از پنجره پاپ آپ به زیر گوشه های صفحه نمایش داده شده در مرورگر می رود پس با یک پنجره تقلبی روبرو هستید. اما اگر پنجره به فراتر از صفحه مرورگر هم قابل انتقال بود، صفحه پاپ آپ اصلی است. هنگامی که کاربر تلاش می کند پنجره را به سمت چپ بکشد، به نظر می رسد پنجره از محیط مرورگر به بیرون نمی رود. در واقع با بخشی از وبسایت طرف هستیم که به شکل پنجره سیستم عامل طراحی شده است.
در نهایت پیشنهاد می‌شود از رمز پویا و یک بار مصرف استفاده کنید تا از این نوع فیشینگ‌ها در امان باشید. 

1398-09-18 08:24:53
0
2:00
رئیس پلیس فتا فارس هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش کلاهبرداری‌های انجام‌ شده هنگام خرید اینترنتی، کاربران در آستانه شب یلدا،