رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

دستگاه های پوز

نحوه صحیح استفاده از پوزهای فروشگاهی و کارتهای اعتباری

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در خصوص استفاده صحیح از پوزهای فروشگاهی و کارتهای اعتباری به شهروندان عزیز توصیه کردند مواظب کارت های بانکی خود باشید و رمز آن را در اختیار دیگران قرار ندهید.

1399-02-21 09:29:35
0
2:34
فتا بوشهر خبر داد :

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از کلاهبرداری با ترفند جذب کمک‌های مردمی از طریق اسکیمینگ کارت حساب خیرین خبر داد.

هشدار رئیس پلیس فتا استان بوشهر بر لزوم استفاده مشتریان فروشگاه‌ها در استفاده از دستگاه پین ‌پد (Pin Pad)

سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص استفاده نکردن از دستگاه پین ‌پد (Pin Pad) و احتمال لو‌ رفتن رمزهای حساب شخصی مالباختگان سایبری به شهروندان هشدار داد و گفت: درصد بالایی از جرایم سایبری که در پلیس فتا سراسر کشور و با مراجعه و اعلام شکایت مراجعین، منتهی به تشکیل پرونده و پیگیری تخصصی شده است در حوزه اقتصادی و مالی یا بانکداری الکترونیک شکل گرفته است.امروزه شاهد هستیم که تعداد زیادی از مردم ،در هنگام استفاده از دستگاه های پوز فروشگاهی ،کارت خود را در اختیار متصدی فروشگاه قرار داده و حتی رمز کارت حساب خود را نیز به وی اع

1398-09-23 09:31:02
0
1:26
در اصفهان رخ داد :

رئيس اداره تشخیص و پیشگیری پليس فتا اصفهان از کشف یک پرونده کلاهبرداری 200 میلیون ریالی توسط فروشنده سیار دلار خبر داد.

کارتخوان تقلبی را چگونه بشناسیم؟

راهکارهایی برای شناسایی دستگاه پوز واقعی با دستگاه‌های تقلبی مانند صفحه کلید سخت و یا عدم وجود چراغ‌های چشمک زن وجود دارد که می‌توان در مواقع لزوم آنها را مورد بررسی قرار داد.

در دستگاه پوز اورجینال و اصلی، وقتی شما کارت را وارد آن می کنید، به میزان حدودا دو بند انگشت از کارت بیرون از دستگاه باقی می ماند و اما در مقابل اگر کارت در دستگاه پوز بیشتر فرو رود، قطعا تقلبی است و از گفتن رمز و اطلاعات خود جلوگیری کنید تا اطلاعات شما به دست مالک پوز نیفتد.

گشاد بودن زبانه ها

در نسخه های جعلی و تقلبی دستگاه پوز، زبانه کنار پوز که بیشتر به عنوان نگهدارنده طراحی شده به اندازه یک بند انگشت گشادتر است و اما در نسخه های اصلی و اورجینال، کمتر از یک بند انگشت است. در صورت مشاهده چنین چیزی، حتما از خرید انصراف دهید و این خطا را به سازمان های مربوطه گزارش دهید تا افرادی که از خرید خود نهایت اطمینان را دارند، به دام آنها نیافتند.

صفحه کلید سفت و سخت

اگر تا به حال با دستگاه های پوز کار کرده باشید، حتما می دانید که دکمه های دستگاه پوز نرم هستند و شما می توانید رمز کارت بانکی خود را به راحتی وارد کنید. اما دستگاه های پوز جعلی این ویژگی و قابلیت را ندارند و تنها صرف خواندن اطلاعات پنهان کارت شما و همچنین رمزی که به او می گوئید، می تواند کارت جدیدی همانند کارت شما را صادر و استفاده کند. با این وجود به هیچ وجه رمز کارت خود را به هیچ وجه به صاحب پوز نگویید و خودتان باید وارد کنید. در غیر این صورت اطلاعات کارت شما هک خواهد شد. دستگاه های پوز جعلی می توانند اطلاعات پنهان کارت شما را بخواند و در حافظه خود ذخیره کنند یا به صورت مستقیم به سیستمی که به آن متصل است، اطلاعات را منتقل کنند.

همچنین وقتی شما رمز کارت بانکی را به شخص می گویید، او به صورت ساختگی اعداد را وارد می کند و اما در اصل رمز کارت شما را حفظ می کند. بعد از آنکه شما از محل دور می شوید، کارت شما را با دستگاه های مربوطه می سازند و با رمز و اطلاعات کارت شما شروع به استفاده می کنند.

عدم وجود چراغ های چشمک زن

یکی از علائم دستگاه پوز جعلی، عدم وجود چراغ LED چشمک زن است که در اکثر دستگاه های پوز وجود دارد و در صورت عدم وجود این چراغ LED می بایست از خرید خودداری کنید.

 

کلمات کلیدی :
1398-08-13 12:55:01
0
1:53
رئیس پلیس فتا استان البرز خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان البرز خبر داد: فردی که با کپی اطلاعات کارت بانکی شهروندان با دستگاه اسکیمر، اقدام به برداشت غیر مجاز

1397-12-21 08:58:34
0
3:37
رییس پلیس فتا البرز :

رئیس پلیس فتا البرز توصیه هایی را به شهروندان در خصوص ناکام کردن کلاهبرداران سایبری در به دام انداختن طعمه های خود ،

1396-07-22 14:22:15
0
2:37
پلیس فتا استان البرز

رئیس پلیس فتای استان البرز در مرکز خبرگزاری مهر گفت: اگر قرار است وجهی را دریافت نمائیم ارائه شماره کارت و یا شماره