رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

ارسال پیامک جعلی

۱۳۹۸-۱۰-۰۳ ۰۷:۳۲:۴۳
۰
۲:۵۱
رئیس پلیس فتا سمنان هشدار داد:
رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: برخی هموطنان در روزهای گذشته پیامکی دریافت کرده‌اند با محتوای " دستگاه تلفن همراه شما قانونی است ادامه ...

رییس پلیس فتا لرستان

رییس پلیس فتا استان لرستان سرهنگ آرش ابراهیمی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: پیامکی که بعنوان قطع یارانه برای شهروندان ارسال می شود جعلی بوده و کلاهبرداران از طریق طراحی سایت فیشینگ اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربران می نمایند.

هشدار پلیس فتا در مورد پیامک‌های کلاهبرداری درباره طرح معیشتی دولت

با توجه به اجرای طرح حمایت معیشتی دولت و طرح مصرف بهینه سوخت متاسفانه شاهد هستیم افراد سودجو و مجرمان با ارسال پیامک یا ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی شهروندان را به سمت درگاه‌های جعلی و فیشینگ هدایت کرده یا از آنان کلاهبرداری می‌کنند. در این شیوه کلاهبرداران اقدام به ارسال پیام‌هایی با موضوع‌هایی نظیر «ثبت نام برای طرح معیشتی»، «ثبت نام کارت سوخت» و... کرده که در این پیامک‌ها سایت‌هایی جهت ثبت نام معرفی شده، در حالی که سایت‌های معرفی شده جعلی و فیشینگ بوده و تمامی اطلاعات مالی کاربران را از این طریق به سرقت می‌برند.

ترفند جدید کلاهبرداری تحت عنوان ثبت‌نام در طرح حمایت معیشتی دولت

با توجه اجرای طرح حمایت معیشتی دولت و واریز نشدن مبالغ تعیین شده به حساب برخی از شهروندان، افراد سودجو و مجرمان سایبری با ارسال پیامک‌ تحت عنوان «ثبت‌نام برای طرح معیشتی» کاربران و شهروندان را به سایت و درگاه‌های جعلی بانکی هدایت و اطلاعات کارت بانکی آنها شامل شماره کارت، رمز دوم اینترنتی و سایر اطلاعات بانکی آنها را تحصیل و در فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی قربانیان می‌نمایند .لذا برای پیشگیری از آسیب و تهدیدات در این حوزه به توصیه‌های ذکر شده در ویدئوکست بالا توجه نمایید.

آیا پیامک‌های ارسال‌شده از مراجع مختلف با مضمون اینکه "جهت فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف به لینک زیر مراجعه کنید" معتبر بوده؟ و برای فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف باید چکار کرد؟

در ابتدا باید عرض کنم هر پیامکی که شمارا به یک سایت و یا درگاه بانکی هدایت کند و یا منجر به اخذ اطلاعات شخصی حساب شما شود، کلاهبرداری می‌باشد و فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف، فقط از طریق مراجعه صاحب حساب به همراه مدارک شناسایی به بانک مربوطه امکان‌پذیر می‌باشد.

۱۳۹۸-۰۹-۱۱ ۱۴:۵۲:۴۲
۰
۱:۱۴
رییس پلیس فتا قم:
رییس پلیس فتا قم هشدار داد :افراد سودجو و کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک، شهروندان را به سمت درگاه‌های جعلی و فیشینگ هدایت ادامه ...
۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۱۰:۵۹:۱۰
۰
۱:۰۰
فتا گیلان هشدار داد :
رییس پلیس‌ فتا گیلان به شهروندان هشدار داد : در صورت ارسال پیامک رسمی جهت فعالسازی رمز یکبار مصرف از سوی بانک‌ها شهروندان ادامه ...