رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

امن سازی تلفن همراه

1399-05-08 08:00:00
0
2:45
مطلب آموزشی

درست مانند رایانه، تلفن همراه شما نیز می‌تواند قربانی بدافزار شود. سیستم شما را کند می‌کند و اشکالاتی ایجاد می‌کند که حتی استفاده

چگونه گوشی هک شده را نجات دهیم؟

علائمی که نشان می‌دهد فردی دارد تلفن همراه شما را هک می‌کند:

برنامه‌های ناشناس
 یک گوشی هک شده اغلب دارای برنامه‌های نا آشنایی است که در پس زمینه اجرا می‌شوند. این‌ها برنامه‌های مخصوص هکرها هستند که در فروشگاه اپلیکیشن رسمی موجود نیستند.

دائما شارژ باتری پایین است
 هک کردن یک گوشی سریعا شارژ باتری را کاهش می‌دهد. کم شدن دائمی شارژ باتری می‌تواند علامتی باشد که نشان می‌دهد مشکلی به وجود آمده است.

گرما
آیا با وجود اینکه از گوشی خود استفاده نکرده‌اید، به نظر داغ می‌آید؟ این می‌تواند نشانگر این باشد که شما هک شده‌اید. فعالیت اضافه دمای هر دستگاهی را بالا می‌برد.

هزینه‌های عجیب
 آیا در صورت‌حساب گوشی شما هزینه‌هایی وجود دارد که متوجه آن نمی‌شوید؟ هکرهایی که شما را با GPS ردیابی می‌کنند باعث می‌شوند رومینگ و هزینه‌های داده (اینترنت گوشی) بسیار بالا برود.

پیام‌های متنی بیهوده
 گوشی‌های هک شده اغلب متن‌هایی شامل کد یا کاراکترهای غیرقابل فهم دریافت می‌کنند. این زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم پیام رسانی گوشی، پیام‌های رمزگذاری شده دریافتی از سوی هکر را انتخاب می‌کند.

اگر گوشی شما هک شده است، چه کاری باید انجام دهید:

برنامه‌های ناشناخته را حذف کنید
اگر به یاد ندارید برنامه‌ای را دانلود کرده باشید و نمی‌دانید هدف آن چیست و چه کار می‌کند، بهترین راه این است که برای ایمنی آن را حذف کنید.

از نرم افزارهای آنتی ویروس استفاده کنید
عداد زیادی برنامه‌ آنتی ویروس خوب برای همه سیستم عامل‌ها طراحی شده است. استفاده از این نوع نرم‌افزار شما را از حملات احتمالی خارجی محافظت می‌کند.

گوشی خود را به‌روز نگه دارید
ه‌روزرسانی‌های منظم باعث می‌شود امنیت گوشی در وضعیت مناسب حفظ شود. شما باید سیستم امنیت گوشی خود را تا حد امکان به‌روز نگه دارید.

صورت حساب گوشی خود را بررسی کنید
اگر گوشی شما هک شده باشد، متوجه یک صورت حساب ماهانه بالاتر از حد معمول خواهید شد. فعالیت اضافه به احتمال زیاد هزینه داده شما را بالا خواهد برد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه
این کار باید آخرین راه حل باشد. بازگشت به تنظیمات کارخانه تمام داده‌های گوشی شما را پاک خواهد کرد و آن را به حالت اولیه و تنظیمات پیش‌فرض بازمی‌گرداند.

1399-04-28 13:56:58
0

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: امروزه تلفن‌های هوشمند حاوی اطلاعات ارزشمند هستند که می‌طلبد کاربران، تلفن‌همراه خود را به بهترين شكل ممكن با

برنامه‌های مورد نیاز تلفن همراه را از کجا دریافت کنیم؟

شما می‌توانید برای اطمینان بیشتر از سالم و امن بودن برنامه‌های مورد نیازتان، آن‌ها را از سایت‌ها و یا فروشگاه‌های معتبر دانلود کنید.

نکته: بهتر است قبل از دانلود یک نرم‌افزار، آن را از نظر کیفیت و رتبه‌بندی بررسی کنید.

همچنین بررسی نرم‌افزار از نظر سیاست حفظ حریم خصوصی نیز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

1399-02-24 09:39:26
0
2:55
مطلب آموزشی

هنگامی که قفل الگوی خود را فراموش کرده‌اید، روش‌های مختلفی برای بازگشت به تلفن هوشمند اندروید وجود دارد، اگرچه برخی از آنها فقط

1399-01-20 11:26:32
0
2:43
شبکه همراه

Wi-Fi یک ویژگی اتصال عالی برای گسترش اینترنت در بین دستگاه می‌باشد. طی چند سال گذشته، WiFi بهترین گزینه برای به اشتراک گذاشتن

1398-08-11 12:26:58
0

امروزه با گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند، کاربران حجم بیشتری از اطلاعات شخصی و مهم خود را روی گوشی ذخیره می کنند و افرادی مثل هکرها از به دست آوردن این اطلاعات، هنگامی که در حال گشت و گذار در وب هستید، خوشنود می شوند. در این کتابچه قصد داریم شما را با چند اقدام ساده در جهت افزایش امنیت گوشی های هوشمند آشنا کنیم.