رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

تنظیمات اپلیکیشن‌ها

۱۳۹۸-۱۰-۱۵ ۱۲:۱۱:۲۲
۰
۱:۴۲
وب سایت تچ ردر نوشت:

همان‌طور که تحقیقات گوگل نشان داده است اجرای اینستاگرام در حالت تاریک می‌تواند به‌صرفه جویی در مصرف باطری دستگاه شما کمک کند، فعال

چگونه میتوانیم مصرف اینترنت دیتا در گوشی‌های اندرویدی را مدیریت کنیم؟

اگر شما هم در استفاده از بسته‌های اینترنت دیتا محدودیت دارید و همواره ترس از تمام شدن بسته و استفاده از شارژ باقیمانده را دارید، بنابراین باید به فکر مدیریت دیتا و محدود کردن مصرف آن باشید تا از این طریق گوشی شما از اینترنت خارج از بسته‌های دیتا استفاده نکند. برای این کار باید حداکثر دیتا قابل مصرف توسط گوشیتان را تعیین کنید و روی مصرف کلی دیتا نظارت داشته باشید. به همین دلیل در این گزارش نحوه مدیریت مصرف اینترنت دیتا در گوشی‌های اندرویدی را به شما آموزش خواهیم داد.
شما می‌توانید در جدیدترین نسخه اندروید با استفاده از ابزارهای پیش‌فرض این کار را انجام دهید. در اینجا یک سری اقدامات را که می‌توانید انجام دهید نام می‌بریم. البته این آدرس‌ها و تصاویر به گوشی پیکسل L و اندروید ۹ مربوط می‌شوند و ممکن است در دیگر اسمارت‌فون‌های اندرویدی کمی متفاوت باشند.
 

۱۳۹۸-۰۵-۱۲ ۱۲:۳۰:۰۳
۰
۲:۱۵

با آی‌کلود ، عکس‌ها، اسناد و بوک مارک‌ها بر روی رایانه شما به‌طور خودکار بر روی دستگاه‌های Apple به‌روز می‌شوند.

راه‌های کاهش مصرف باتری دستگاه اندرویدی و نحوه متوقف کردن اپلیکیشن‌های بک‌گراند چیست؟

ابتدا وارد تنظیمات و سپس وارد تب باتری شوید. در این پنجره به پایین صفحه بیایید تا بتوانید لیست اپلیکیشن‌ها را مشاهده کنید. هر اپلیکیشن نشان می دهد که چند درصد از توان باتری شما را مصرف کرده است.حال یک اپلیکیشن را لمس کلیک کنید و در پنجره‌ای که باز می‌شود گزینه «Background activity» را غیرفعال کنید. با این کار از اجرا شدن برنامه در بک‌گراند و هدر دادن باتری جلوگیری می‌کنید.این عمل زمانی که یک برنامه را استفاده نمی‌کنید متوقف کرده از هدر رفتن باتری دستگاه‌تان جلوگیری می‌کند. سیستم‌عامل اندروید در بخش مدیریت مصرف باتری در نسخه‌های جدید عملکرد بهتری داشته است.در کل برای اینکه بخواهید مصرف باتری دستگاهتان را در مواقع ضروری تا حد ممکن کاهش دهید کافیست آنها را در بخش «Background Activity» غیرفعال کنید. در غیر این صورت ممکن است این برنامه‌ها ناخواسته باقیمانده ظرفیت باتری شما را مصرف کنند، حتی زمانی که اصلاً از آنها استفاده نمی‌کنید.