رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اینترنت و والدین

۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۰۷:۱۴:۱۳
۰
۱:۴۹
رئیس پلیس فتا کردستان هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان کردستان ضمن بیان ویژگی های فضای مجازی در ارتباطات ، اظهار داشت : این ویؤگی ها افراد گوناگون را

۱۳۹۸-۱۰-۱۵ ۱۰:۴۹:۳۶
۰
۱:۳۸
اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا کردستان برگزار کرد:

کارشناس پلیس فتا استان کردستان، افزایش سواد مجازی والدین را زمینه‌ساز آشنایی فرزندان با چالش‌های فضای مجازی از جمله تهدیدات رفتاری، اخلاقی و

۱۳۹۸-۰۹-۱۹ ۱۱:۵۸:۴۹
۰
۳:۵۶

اگر به عنوان پدر یا مادر در آخرین تغییرات اینترنت یا وب سایت های محبوب با فرزندانتان همگام نباشید مسئله ای نیست. لازم

۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۱۰:۳۸:۴۹
۰
۳:۲۴
اخبار فناوری

مطالب زیر برای کمک به کودکان و بزرگ‌سالان جهت مصون ماندن در برابر اخبار جعلی است.

۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۰۹:۳۴:۵۰
۰

امروزه گستردگی فضای مجازی باعث گردیده اینترنت توسط اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان مورد استفاده قرار گیرد فضای مجازی مانند سکه دارای دو بعد می‌باشد که خانوده‌ها همواره باید این مهم را مدنظر قرار دهند اینترنت در کنار قابلیت‌ها و مزایای خود تهدیدات و آسیب‌های فراوانی دارد که در صورت عدم رعایت برخی ملاحظات می‌تواند در حوزه های مادی و معنوی

خطرات بالقوه اینترنت بطور کلی در چند دسته تعریف شده‌اند؟

Entornodigita0l.jpg

۱- رفتار:

کاربران جوان بایستی توجه داشته باشند که رفتار آنلاین، نه فقط بر خودشان بلکه برای اطرافیانشان نیز تأثیرگذار است. ناشناس بودن در اینترنت آسان است و این امر ایجاب می‌نماید نوجوان از هویت واقعی دوستان اینترنتی خود با وسواس بیشتری کسب آگاهی نماید. از بازگویی اطلاعات شخصی در فضای مجازی خودداری کنید. فرزند خود را تشویق به ادب و نیز مسئولیت پذیری در قبال عواقب آنچه به اشتراک می‌گذارند نمایید.

۲- محتوا:

برخی محتوای شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های رایانه‌ای و وب‌سایت‌ها برای جوانان مناسب نبوده و ممکن است منجر به صدمات روحی و جسمی شود. لازم است جوانان در مورد قابل اطمینان بودن محتوا در فضای مجازی، متوجه این نکته باشند که اخبار و تصاویر منتشر در فضای مجازی ممکن است غلط، قدیمی یا جانب دارانه باشد. با چنین رویکردی، کاربران جوان‌تر جهت کسب اطلاع از صحت و سقم مطالب دریافتی، ملزم به رجوع به والدین یا مربیان خود می‌شوند.

۳- ارتباط:

ممکن است دوستان جدید اینترنتی همان گونه نباشند که ادعا می‌کنند و از طرفی به محض پیوستن دوست اینترنتی به حساب کاربری، امکان اشتراک اطلاعات وجود دارد. ضروری است والدین قبل از وقوع حوادث ناگوار اینترنتی، فرزند خود را در لحظات بحرانی جهت بازگویی احساسات به افراد قابل اعتماد وعدم پنهان‌کاری تشویق و تربیت نمایند و والدین می‌بایست به محض مشاهده سواستفاده اینترنتی از فرزندشان توسط محتوای نامناسب ارسالی توسط کاربران متخلف، مراتب را به پلیس سایبری محل خود گزارش نمایند.

۴- خرید و فروش:

گاهی حریم خصوصی جوانان تحت تاثیرات منفی "داد و ستد" ‌اینترنتی قرار می‌گیرد و این به معنی افشای اطلاعات محرمانه بانکی و در نتیجه برداشت یا واریز غیرمجاز است.