رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

توجه به https

1399-04-17 14:28:39
0
رئیس پلیس فتا استان بوشهر:

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص خریدهای آنلاین هشدار داد و گفت: با توجه به موج دوم انتشار ویروس کرونا‌ و افزایش

دلایل استفاده از ssl در سایت‌ها چیست؟

ssl مخفف Secure Socket Layer به معنای لایه امنیتی محافظت شده است که منجر به تبادل اطلاعات بین کاربر و سرور، به صورت کدگذاری (Encrypted) می‌شود و از سرقت اطلاعات در حین این ارتباطات جلوگیری می‌نماید. یکی از مشخصه‌های فعال بودن SSL بر روی یک سایت، مشاهده HTTPS در ابتدای آدرس سایت است.
در HTTPS، حرف S برگرفته از Secure به معنای امن بودن ارتباط کاربران بر بستر اینترنت است. گواهی‌نامه SSL از طریق این پروتکل مسیر انتقال اطلاعات را امن کرده و از فاش شدن اطلاعات محرمانه کاربران جلوگیری می‌کند. با این امکان اطلاعات به صورت کدهای نامفهوم و بی‌معنی در دسترس دیگران قرار خواهد گرفت و امنیت آن‌ را تضمین می‌کند.

دلیل استفاده از ssl در سایت‌ها

1. دریافت امتیاز مثبت SEO وکسب رتبه بهتر در نتایج موتور جستجوی گوگل در راستای ترویج استفاده از HTTPS به جای HTTP افزایش رنک و محبوبیت در میان موتورهای جستجو و در راس آنها گوگل ( Google search engine ranking ) گوگل از سال 2014 رسما تمایز وب سایت‌ها در استفاده از HTTPS را در رنکینگ وب سایت‌ها اعلام نموده است و همواره خود را یکی از حامیان اصلی استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری شده معرفی نموده است، این اقدام در ماه‌های پیش و با تغییرات جدید مرورگر گوگل کروم تکمیل شد، مسئله‌ ای که پس از آن در هر صفحه‌ ای که استفاده از https ضروری تشخیص داده می شود به کاربر هشدارهای لازم از سوی مرورگر کروم اعلام می‌شود و بعبارتی وب سایت‌های غیر امن به کاربران معرفی خواهند شد.
2. امنیت تبادل اطلاعات
امروزه به هنگام مرور یک صفحه اینترنتی، اطلاعات متنوع و بسیاری از سوی کاربر به سمت سرور میزبانی کننده ارسال و دریافت می‌گردد، اعم از مشخصات فردی و اطلاعات ثبت نام و یا حتی مشخصات بانکی که در صورت عدم استفاده از گواهینامه‌های امنیتی ssl برای تبادل اطلاعات، امکان شنود و مشاهده اطلاعات رد و بدل شده در میانه راه بسیار آسان خواهد بود. با استفاده از https تا حدود بسیار زیادی امکان سواستفاده از این طریق مرتفع خواهد شد.
3. عدم استفاده از https راه را برای سو استفاده هکرها و نفوذ کنندگان باز می‌گذارد، در حالیکه هر روز شاهد گسترش انواع حملات مخرب اینترنتی هستیم، توجه به امنیت اطلاعات متناسب با سطح فعالیت یک مجموعه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است، غفلت در این امر می تواند موجب لطمه جدی به اعتبار یک مجموعه گردد و با از دست رفتن اعتماد کاربران که احتمالا در طی سالها با هزینه‌های گزاف تامین شده است، خسارات جبران ناپذیری را برای صاحبان کسب و کارها در پی داشته باشد.

 

1399-02-30 11:46:56
0
رئیس پلیس فتا استان مازندران هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: با توجه به فرارسیدن عید سعید فطر، کلاهبرداران با استفاده از ترفندهای مختلف مانند انتشار تصاویر غیر

1398-09-04 10:06:10
0

با فراگیر شدن اینترنت، امروزه کلاهبرداری در این زمینه به شکل‌های مختلفی امکان پذیر است. روزانه هزاران نفر در سراسر جهان توسط هکرها مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند. اطلاعات ناکافی در استفاده از تکنولوژی، بی اهمیت قلمداد کردن اطلاعات شخصی و مواردی اینچنین در فضای مجازی راه را برای تبهکاران هموار کرده است. یکی از راه‌هایی که هکرها می‌توانند به اطلاعات

آیا مشاهده htpps در یک سایت به منزله امن بودن آن است؟

امروزه مجرمین سایبری با پرداخت مبلغ اندکی اقدام به خرید پرتوکل ssl نموده و در ابتدای سایت‌های جعلی خود https اضافه می‌کنند لذا مشاهده این حرف در ابتدای یک سایت گرچه الزامی است اما کافی نیست و باید به نکات دیگری مانند آدرس دقیق، ظاهر و ... توجه کرد، باید توجه داشت سایت‌های جعلی می‌توانند مالی مانند درگاه‌های پرداخت الکترونیک و یا غیرمالی مانند ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی باشد.

1397-10-08 10:06:17
0
2:13
رئیس پلیس فتا کرمان:

رئیس پلیس فتا کرمان ازدستگیری فردی که با هک کردن حساب کاربری اینستاگرام ، اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد و گفت: چیزی

1397-02-09 16:47:08
0
8 روش از بهترین شیوه‌های امنیتی سایبری