آسیب های بازی های رایانه ای

۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۰۸:۳۰:۱۳
۰
۱:۵۱
پلیس فتا تهران خبر داد:
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن اشاره به کلاهبرداری از طریق لینک‌های درگاه پرداخت جعلی بازی های رایانه ای، اظهار داشت : شهروندان ادامه ...
۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۱۳:۳۳:۴۰
۰
در این کتاب در خصوص آسیب‌های بازی های رایانه ای بر روی کودکان بحث شده و به ایراد راهکار‌هایی در این خصوص پرداخته شده است.

بازی‌های رایانه ای، فرزندان و وظیفه خانواده‌ها

بازی وسیله‌ای است که باید کودک را برای ورود به دنیای بزرگ‌ترها آماده کند و اشتباه است که والدین آن را صرفاً به عنوان سرگرمی بچه‌ها تلقی کنند.
- در بازی‌های سنتی ارتباط متقابل وجود دارد. به عبارتی فرد با کودکی تقریبا هم سن و سال خود و با توانایی‌هایی هم سطح خود بازی می‌کند، اما در بازی های رایانه ای کودک با یک  رایانه و در تنهایی خود بازی می کند.

توصیه به والدین جهت حفاظت از فرزندان در بازی‌های رایانه‌ای

بازی‌های رایانه‌ای با همه فوایدش از کاستی‌ها و آسیب‌هایی نیز برخوردار است، اما به نظر می‌رسد آسیب‌های فردی و روان‌شناختی آن از سایر خطرات بیشتر باشد. این در حالی است که اغلب والدین در مورد نوع بازی‌ها و نحوه استفاده از این بازی‌ها و همچنین خطرات و تهدیدهای آن برای سلامت روان کودکان خود اطلاعات کافی ندارند. پادکست بالا به نکات قابل توجهی در بازی‌ها به والدین توصیه می‌نماید.

مضرات بازی آنلاین برای سلامتی کودکان و نوجوانان

سرهنگ آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در برنامه رادیویی ایستگاه جوانی بیان داشت: تب داغ بازی‌های آنلاین این روزها میان افراد جامعه زیاد دیده می‌شود و مثل‌اینکه افراد نمی‌توانند گوشی‌هایشان را از خود دور کنند به‌طوری‌که شاهد هستیم که بازی‌های آنلاین جایگزین ارتباط چهره به چهره افراد با یکدیگر شده است و این بازی‌ها برخلاف بازی‌های دسته‌جمعی درگذشته هیچ حس عاطفی و انسانی را در فرد ایجاد نمی‌کند.

۱۳۹۸-۰۴-۱۰ ۰۷:۴۰:۲۴
۰
شناخت فواید و مضرات بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان می‌تواند به والدین برای انتخاب درست بازی‌های رایانه‌ای کمک کند.در کتابچه آموزشی پیوستی برخی از فواید و مضرات بازی‌های رایانه‌ای اشاره شده است.
۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۱۰:۱۱:۳۴
۰
۱:۲۴
مهاجمان توزیع تروجان جدید MonsterInstall مبتنی بر جاوا اسکریپت را در فرم بازی‌ها منتشر می‌کنند