رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

برنده شدن در قرعه كشی

۱۳۹۸-۱۰-۱۸ ۰۹:۱۴:۳۷
۰
۱:۰۶
پلیس فتا کرمان گفت:

رئیس پلیس فتا کرمان از شناسایی فردي که از طریق همراه بانک اقدام به برداشت غیر مجاز کرده بود خبر داد و خاطر

۱۳۹۸-۰۷-۲۵ ۱۰:۰۲:۱۵
۰
۲:۲۷
رئیس پلیس فتا استان مازندران خبر داد:

شخص سابقه‌داری که با فریب مردم و اعلام برنده شدن در مسابقه رادیوئی و کشاندن مردم به پای دستگاه خودپرداز اقدام به کلاهبرداری

۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۸:۵۷:۰۹
۰

داستان نویسی بهترین قالب محتوایی برای یادگیری همراه با لذت و ماندگاری می باشد،این کتاب بر همین اساس از طریق بیان داستان های کوتاه با ایده های واقعی ، شگردهای تبهکاران و مجرمین سایبری برای فریب کاربران را بازگو می کند،در انتهای هر داستان توصیه های صیانتی برای هوشیاری و پیشگیری از جرائم سایبری به مخاطب ارائه می شود.

با من تماس گرفته شد که شما در قرعه کشی همراه اول برنده ده میلیون شده‌اید و جهت انجام اقدامات اولیه به عابربانک مراجعه نمایید،با حضور در جلو عابر بانک و انجام کارهایی که به من گفته شداز حسابم برداشت صورت گرفت چکار باید کنم؟؟

با سلام

سریعاً به همراه پرینت حساب به دادسرای محل سکونت خود مراجعه نمایید و شکایت خود را با موضوع کلاهبرداری اینترنتی عنوان کنید.

کلاهبرداری تلفنی یا پیامکی (مجموعه انیمیشین‌های من یک ربات هستم)

هرگز فریب پیامک‌ها و یا تماس‌های تلفنی مبنی بر اینکه شما برنده شده‌اید و برای واریز این جایزه به حساب شما می‌بایست پای دستگاه‌های عابر بانک بروید را نخورید. زیرا کلاهبرداران با این روش مبالغی را از حساب شما برداشت می‌کنند.

۱۳۹۷-۱۱-۱۶ ۰۹:۲۲:۰۲
۰
۱:۳۸
رئیس پلیس فتا کرمان خبر داد:

رئیس پلیس فتا کرمان از شناسایى عامل کلاهبردارى از شهروندان با ترفند"برنده شدن در هزینه سفر به عتبات عالیات" خبر داد و گفت

۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۰۹:۵۶:۱۳
۰
۲:۲۱

ایمیل «شما برنده لاتاری شده‌اید» را دریافت نموده‌ام، چه کنم؟

متاسفانه تعداد ایمیل‌هایی که به کاربران اینترنت به خصوص دارندگان ایمیل‌های یاهو و جیمیل با عناوینی نظیر "شما برنده لاتاری شده‌اید" و یا "شما برنده خوش‌شانس این ماه هستید" در حال زیاد شدن است.

برنده‌شدن در لاتاری‌های خارجی از جمله مواردی هستند که می‌تواند ذهن هر کاربر اینترنتی را به خود مشغول کرده و توجه ایشان را به خود جلب کند در حالی که در اغلب موارد کاربری که پیغام برنده‌شدن برایش ارسال شده حتی یک بار هم به سایت مورد اشاره در ایمیل مراجعه نکرده است. غالباً این گونه ایمیل‌ها اسپم بوده و بسیاری از آنها با هدف کلاهبرداری به کاربران ارسال می‌شود.

از طرف دیگر با توجه به اینکه قوانین موجود در فضای وب و معاملات الکترونیک بین‌المللی به صورت کامل در ایران مورد اجرا نبوده و حتی برخی موارد شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های لاتاری که دارای رتبه بین‌اللملی هستند اعتبار و ضمانت اجرایی برای انجام تعهداتش در ایران ندارند، در صورت مواجه شدن به ایمیل‌هایی با پیغام‌ "برنده شدن در لاتاری"، به آن‌ها پاسخ نداده و از ارسال اطلاعات شخصی در پاسخ به این‌گونه موارد خودداری نمایید.

۱۳۹۷-۰۸-۰۲ ۰۹:۰۳:۳۶
۰