رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

امنیت سایبری

از چه طریقی باید سهام عدالت خود را آزادسازی نماییم؟

در آزادسازی سهام عدالت خود حتما به نکات زیر توجه نمایید:

1-    آزادسازی سهام عدالت تنها از طریق سامانه www.samanese.ir امکان پذیر است.

2-    هنگام آزادسازی سهام عدالت نیاز به هیچگونه واریز وجه و یا پرداخت اینترنتی ندارد.

3-    مراقب تماس تلفنی و مراجعه حضوری افراد ناشناس و سودجو به بهانه سهام عدالت باشید.

4-    در حال حاضر هیچگونه ثبت نام جدید سهام عدالت انجام نمی‌شود.

 

1399-02-25 12:55:46
0
3:44
اخبار فناوری

یک تحقیق در حوزه امنیت سایبری نشان داده است‌، افرادی که احتمال می‌دهند کمتر از سایرین مورد کلاهبرداری فیشینگ قرار می‌گیرند‌، خود را

برای امنیت‌ بیشتر احراز هویت دو مرحله‌ای با اپلیکیشن امن تر است یا با پیامک ؟

آسانترین راه انتخاب احراز هویت دو عامله با SMS است که بعد از وارد کردن رمزعبور، کد دوم به شماره موبایلتان ارسال می‌شود. هر چند این روش هم امن‌تر و بهتر از هیچ‌ چیزی است، اما احراز هویت دو عامله با SMS مشکلات امنیتی دارد. یکی از این مشکلات خوانده شدن پیغام‌ها یا همان SMS بین راه است.

متاسفانه برای یک عده‌ای از اشخاص با دسترسی‌های خاص و یا مهاجمان مخرب، مانیتور کردن و هایجک کردن پیام‌های موبایل‌ کاربران کار سختی نیست. اما احراز هویت دو عامله با اپلیکیشن این مشکل را ندارد و بیشتر سرویس‌های آنلاین این گزینه را برای کاربرانشان فراهم کرده‌اند.

هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های احراز هویت یک کد ۶ رقمی تصادفی توسط اپلیکیشن ایجاد می‌شود که هر ۳۰ ثانیه یک بار تغییر می‌کند، و با سرویسی که از این کد استفاده خواهد کرد همگام سازی می‌شود.

اما  با فعال کردن احراز هویت دو عامله با اپلیکیشن، امنیت ۱۰۰٪ نخواهید داشت. امنیت ۱۰۰٪ در دنیای دیجیتال به معنی کشیدن برق دستگاه‌ها و قطع کامل از اینترنت است.

1399-02-22 10:03:41
0
0:13
اخبار فناوری؛

اطلاعات، تاریخ و مکان برخی از رویدادهای متمرکز بر IT در سال 2020

برنامه ارتقاء سواد رسانه ای عمومی در شبکه افلاک استان لرستان (2)

ستوانیکم پیام یوسفوند سرپرست اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان لرستان در راستای برنامه های آموزش های ارتقاء سواد رسانه ای در خصوص  نحوه شناسایی سایت های فیشینگ  در شبکه افلاک استان لرستان گفت :

1399-02-22 07:44:14
0
1:48
اخبار فناوری

مجرمان سایبری از انتشار ویروس کرونا برای انتشار بدافزارها استفاده نمودند. محققان جدیدترین آمار مربوط به روند آلودگی به بدافزارهای جهانی را طی

کلاهبرداری اینترنتی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان سمنان در برنامه تلویزیونی زیر یک سقف بیان داشت: در کنار تمامی استفاده‌های مفید فضای آنلاین، متاسفانه استفاده‌های نادرست از اینترنت جهت کلاهبرداری هم صورت می‌گیرید که باید مراقب باشیم. امروز در فضای وب روش‌های جدید کلاهبرداری اینترنتی و آنلاین وجود دارد که باید مراقب آنها باشیم و با رعایت نکات امنیتی از کلاهبرداری اینترنتی جلوگیری نماییم.درادامه به توصیه‌های پلیس فتا در این‌باره توجه فرمایید.

1399-02-20 10:05:50
0
2:27
اخبار فناوری

مقابله با جرائم سایبری نیازمند داشتن افراد متخصص است، واکنش پلیس در مقابل این تهدیدات چگونه است؟

1399-02-15 13:33:50
0