رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اپلیکیشن تلفن همراه

1399-05-27 12:36:51
0
فتا استان سمنان هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان سمنان درباره دسترسی مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی افراد از طریق انتشار اپلیکیشن‌های آلوده هشدار داد.

آیا اپلیکیشن‌های تست کرونا امن هستند؟

متاسفانه بسیاری از کلاهبرداران و سودجویان فرصت را غنیمت دانسته و با ترفند ایجاد اپلیکیشن‌های مختلف در پوشش تست و غربالگری ویروس کرونا  و ارسال آن در شبکه‌های اجتماعی گوناگون و تحریک افراد به دانلود و نصب آنها، دست به سودجویی از کاربران می‌زنند.

سنسورهای گوشی شما امکان اندازه‌گیری دمای بدن و تب شما را ندارد و هیچ نرم‌افزاری با این روش کار نمی‌کند، شما با نصب این  گونه برنامه‌ها اطلاعات گوشی خود را در اختیار مجرمان سایبری قرار می‌دهید.

این برنامه ها از امنیت لازم برخوردار نبوده و از طریق اپلیکیشن‌های جعلی اثر انگشت‌های ثبت شده، پیامک‌ها، تصاویر و حتی رمزهای عبور ذخیره شده در اختیار کلاهبردار صاحب نرم‌افزار قرار می‌گیرد.

 

هشدار در خصوص فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف بانکی

سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان ایلام در مصاحبه با واحد خبر صداوسیما مرکز ایلام در خصوص فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف بانکی هشدار داد.

1398-08-22 10:58:18
0
1:42

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص دسترسی غیرمجاز کلاهبرداران به گوشی تلفن همراه کاربران هشدار داد و اعلام کرد: هموطنان عزیز مراقب

تفاوت بین یک وب سایت و اپلیکشن موبایل چیست؟

وب-سایت-یا-اپلیکیشن.jpg

برای اینکه بتوانید تفاوت‌های بین یک وب سایت یا اپلیکیشن را ارزیابی کنید، ابتدا لازم است تفاوت‌های کلیدی بین این دو را بدانید. تفاوتی نمی‌کند وب سایت یا اپلیکیشن، هر دو از طریق گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها قابل دسترسی هستند.

شما با دسترسی داشتن به اینترنت همراه می‌توانید اقدام به باز کردن وب سایت نمایید. در حال حاضر تمامی توسعه دهندگان وب در تلاش برای ایجاد وب سایت‌هایی هستند که نه تنها برای تلفن‌های موبایل که با هر گجت دیگری در ابعاد نمایش متفاوت سازگاری داشته باشد.

شما از طریق وب‌سایت می‌توانید محتوای متنی، اطلاعات، تصاویر و ویدئو را نمایش دهید. همچنین وب‌سایت‌ها می‌توانند ویژگی‌های خاص تلفن همراه مانند کلیک کردن برای برقراری تماس و یا نقطه یابی جغرافیایی بر اساس نقشه را به شما ارایه کنند.

اپلیکیشن‌های موبایل برنامه‌های واقعی هستند که بر روی دستگاه تلفن همراه دانلود و نصب می‌شوند. هر کاربر با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود، می‌بایست برنامه‌ را از یکی از فروشگاه‌های نرم افزار مربوط به اپلیکیشن‌ها مانند app store, google play و … دانلود نماید. برنامه‌های موبایل به دو صورت اجرا می‌شوند. در حالت اول ممکن است برنامه به‌ نحوی طراحی شده باشد که در حین اجرا و کار با برنامه با اتصال از طریق اینترنت به سرور و یا سایت خاصی، اطلاعات مورد نظر شما را بر روی نرم افزار بارگذاری نماید. در حالت دوم، همه‌ی اطلاعات می‌تواند به صورت یکجا و در حین نصب بر روی موبایل شما قرار داده شود و برای استفاده‌های بعدی نیازی به اتصال اینترنت نداشته باشید.

چگونه میتوانیم مصرف اینترنت دیتا در گوشی‌های اندرویدی را مدیریت کنیم؟

اگر شما هم در استفاده از بسته‌های اینترنت دیتا محدودیت دارید و همواره ترس از تمام شدن بسته و استفاده از شارژ باقیمانده را دارید، بنابراین باید به فکر مدیریت دیتا و محدود کردن مصرف آن باشید تا از این طریق گوشی شما از اینترنت خارج از بسته‌های دیتا استفاده نکند. برای این کار باید حداکثر دیتا قابل مصرف توسط گوشیتان را تعیین کنید و روی مصرف کلی دیتا نظارت داشته باشید. به همین دلیل در این گزارش نحوه مدیریت مصرف اینترنت دیتا در گوشی‌های اندرویدی را به شما آموزش خواهیم داد.
شما می‌توانید در جدیدترین نسخه اندروید با استفاده از ابزارهای پیش‌فرض این کار را انجام دهید. در اینجا یک سری اقدامات را که می‌توانید انجام دهید نام می‌بریم. البته این آدرس‌ها و تصاویر به گوشی پیکسل L و اندروید 9 مربوط می‌شوند و ممکن است در دیگر اسمارت‌فون‌های اندرویدی کمی متفاوت باشند.