رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

فتا البرز

1399-01-06 07:16:58
0
1:38
رییس پلیس فتا استان البرز:

رییس پلیس فتا استان البرز به کاربران مجازی برای خریدهای اینترنتی در ایام نوروز هشدار داد و از مردم خواست: برای خریدهای مجازی

1399-01-06 07:14:41
0
1:15
رییس پلیس فتا البرز:

رییس پلیس فتا استان البرز سرهنگ محمد اقبالی گفت: در اجرای طرح برخورد با تبلیغ فروش اقلام پزشکی غیرمجاز در فضای مجازی مقادیر

1397-12-11 11:14:47
0
2:03
رییس پلیس فتا البرز :

رئیس پلیس فتا البرز اظهار داشت : مراقب باشید برخی ازآژانس­های مسافرتی جعلی به بهانه های مختلف مثل تهیه بلیط با تعابیر متفاوت

1397-08-05 09:01:01
0
2:23
امنیت فناوری اطلاعات

به نظر می‌رسد نقص‌های امنیتی نه‌تنها در بعد کوچک شایع شده، بلکه در سراسر دنیا شایع است. بین خطرات هک کردن سامانه‌ها و

1397-07-30 13:26:26
0
1:42
کارشناس پلیس فتای استان البرز تاکید کرد:

کارشناس پلیس فتا استان البرز گفت: آشنایی فرزندان با خطرات فضای مجازی من جمله آسیب‌های جسمانی، رفتاری و اخلاقی یکی از از وظایف

چگونه متوجه شویم کامپیوتر به کی لاگر آلوده شده ؟

راه‌های تشخیص اینکه سیستمی به کی‌لاگر آلوده شده، متعدد هستند. یکی از آنها سرعت و کارایی پایین کامپیوتر است. از آنجا که کی لاگر در حافظه اصلی سوار می شود، سرعت رَم پایین می‌آید. اگر سرعت سیستم کاربر ناگهان پایین آمده باشد، احتمال می‌رود که دچار نوعی بدافزار یا کی لاگر شده باشد.

حتی در بیشتر کی‌لاگرهای پیشرفته، ممکن است که وجود کی‌لاگر را از لیست پردازش های (برنامه هایی که در پس زمینه سیستم در حال اجرا هستند)موجود در Task Manager تشخیص داد. گرچه کی‌لاگرها معمولاً خودشان را به فایل‌های سیستم وصل می‌کنند و به همین دلیل تشخیص آنها بطور قطعی مشکل است.

ابزارهای آنلاینی مثل Liutilities و Neuber وجود دارند که دارای امکانات ویژه ای برای تحلیل پردازش های سیستم و تشخیص خطرات بالقوه هستند. وقتی یکی از پردازش‌های سیستم به عنوان یک حامل یا ناقل کی لاگر شناسایی شد، از بین بردن آن آسان است.

البته در متوقف کردن یک پردازش باید دقت کرد. چرا که اگر اشتباهی صورت گیرد، ممکن است به سیستم صدمه بزند. کاربر قبل از متوقف کردن یک پردازش، باید مطمئن باشد که آن مورد ویژه به بد افزار خاصی مانند کی لاگر آلوده شده است.

وقتی آن پردازش متوقف شد، باید بدافزار از سیستم حذف شود؛ در غیر این صورت وقتی سیستم دوباره بالا بیاید، باز سروکله‌ کی لاگر پیدا می‌شود. این کار با استفاده از یک آنتی ویروس یا آنتی اسپای ور به روز و مطمئن، به راحتی انجام می شود.

از آنجایی که کی‌لاگرهای حرفه ای طوری برنامه ریزی شده‌اند که در فهرست پروسه‌های در حال کار سیستم (از طریق کنترل تسک منیجر) دیده نشوند، تشخیص آنها از طریق بررسی پردازش‌های سیستم مشکل است. هرچند که کی‌لاگرها در تاریخچه (History) مرورگرها و سیستم ردپایی از خود به جا می‌گذارند، چرا که داده‌ها را به جای دیگری می‌برند. بیشتر کاربران خودشان تاریخچه گشت و گذارشان را می‌دانند، برای همین می‌توانند چیزی را که در جای خودش نیست، تشخیص دهند.

1397-07-02 12:27:32
0
0:12

امنیت خانواده در فضای سایبر

فرزندان و نوجوانان والدین خود را در چه مواردی آگاه کنند؟

1 - اشتباهات خود در  انتشار شایعات و مطالبی که جنبه حقوقی و کیفری دارند
2 - درخواست ملاقات حضوری و رو در رو از سوی دوستان مجازی در چت‌روم ‌ها
3 - زمان‌های استفاده از اینترنت و سایت‌های مورد علاقه
4 - دریافت پیام‌های تهدیدآمیز و مشکوک از سوی کاربران ناشناس

و....

 
 

چگونه یک شبکه بی سیم امن بسازیم؟

1 - انتخاب یک مسیریاب بیسیم

2 - مسیریاب خود را تنظیم کنید

3 – کلاینت‌ها را به هم متصل کنید

4 - ارتباطات Client را با فیلتر کردن آدرس MAC  کنترل کنید

5 - امنیت فایروال  را فراهم کنید

6 - از یک switch برای افزودن پورت‌های بیشتر استفاده کنید