رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اطلاعات رمزنگاری شده

استفاده از احراز هویت دو عاملی باعث بالا رفتن امنیت ایمیل می شود؟

تصور کنید هکرها رمز عبور یکی از حساب‌های مهم شمارا متوجه شده است،چه چیزی می‌تواند مانعی بین از دست رفتن اطلاعات شما و سوءاستفاده‌های احتمالی و هکرها باشد.
احراز هویت دوعاملی (Two-factor authentication) یک ویژگی ساده است که از شما چیزی بیشتر از تنها یک رمز عبور می‌خواهد.

 مطمئناً شما بارها از احراز هویت دوعاملی در زندگی خود استفاده کرده‌اید؛ مثلاً هنگامی بعد از واردکردن رمز گوشی خود از اسکن اثرانگشت و اسکن شبکیه چشمتان برای ورود استفاده می‌کنید.

بسته به سرویسی که از آن استفاده می‌کنید، در صورت محیا بودن احراز هویت دوعاملی، به‌طورمعمول شما حداقل نیاز به یکی از این موارد رادارید: راه تماس تلفنی و یا ارسال پیامک، آدرس ایمیل، نرم‌افزار و یا سخت‌افزار تولید توکن.

مزیت استفاده از نرم‌افزار نسبت به پیامک، تماس تلفنی و ایمیل این است که دیگر نیازی به اتصال به شبکه‌ی مخابراتی و اینترنت نیست و تنها با باز کردن نرم‌افزار، می‌توانید رمز موقت خود برای ورود را دریافت کنید. بعلاوه احتمال شنود پیامک و سوءاستفاده از رمز‌های ورود محتمل است.

یادتان باشد امنیت مطلق نیست.
 

هویت دو عاملی۷.۶۲ کیلوبایت
۱۳۹۸-۰۶-۲۸ ۱۲:۳۵:۵۷
۰

در این کتاب سعی شده نکات اساسی و در عین حال مهم تلفن همراه به زبانی ساده برای کاربران توضیح داده شود. این کتاب به دلیل پرداختن به موضوعات پایه‌ای، بیشتر برای کاربران مبتدی گوشی‌های هوشمند مناسب است.

موشن گرافیک توصیه های امنیتی در انتخاب رمز عبور مناسب

تا حالا براتون پیش اومده که شروع کنید به ساخت یک اکانت جدید اما وقتی نوبت به انتخاب پسورد میرسه کمی از انگیزتون رو برای ادامه کار از دست بدید؟ به خاطر آوردن یک پسورد به اندازه کافی سخت است چه برسه به چندین پسورد. معمولا برای امنیت بیشتر به شما پیشنهاد می کنند اعداد  و کاراکترهای خاص بیشتری را به پسورد خود اضافه کنید. اما سوالاتی که پیش می آید این است : من چطور این پسورد ها رو به خاطر بسپارم؟ اصلا این موضوع چقدر اهمیت دارد وقتی من تنها کسی هستم که به این اکانت دسترسی دارد؟

۱۳۹۸-۰۴-۳۱ ۱۱:۵۹:۲۸
۰
۱:۵۸
۱۳۹۸-۰۴-۲۵ ۱۳:۱۷:۴۹
۰
۰:۵۷
تهدیدی امن برای امنیت سایبری

امروزه حملات پیچیده باج‌افزارها به‌طور فزاینده‌ای تبدیل به یک مسئله اساسی شده‌است و هم تعداد حملات و هم پرداخت‌ها در بخش نخست سال

۱۳۹۷-۰۹-۱۴ ۱۳:۵۵:۱۵
۰
۵:۱۰

رئیس پلیس فتا ناجا از وقوع ۴۱ هزار جرم در فضای مجازی از ابتدای سال تا کنون خبر داد و گفت : هماهنگی‌هایی

۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۲:۱۸:۱۶
۰
۲:۰۳
هک سیستم‌های کامپیوتری صدها کافی‌نت در کشور چین و استخراج اطلاعات رمزنگاری شده‌ کاربران در سال ۲۰۱۷

پلیس چین در سال ۲۰۱۷، ۱۶ مظنون را به اتهام هک‌کردن سیستم‌های کامپیوتری کافی‌نت‌های یکی از شهرهای این کشور که به‌صورت غیرقانونی اطلاعات