رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اپلیکیشن رسید ساز

1399-05-13 08:30:08
0
1:26
فتا استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه ‌و بویراحمد از دستگیری فردی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش رسیدهای جعلی بانکی با شماره مجازی

آیا می توان در هنگام فروش کالا به پرداخت اینترنتی شخص خریدار اعتماد کرد ؟

یکی از دغدغه‌ها فروشنگان کالا دریافت وجه به صورت اینترنتی و موبایل بانک است زیرا بارها پیش آمده که فردی با استفاده از نرم‌افزارهای رسید ساز، رسید جعلی پرداخت را به فروشنده نشان داده و کالا را با خود می‌برند.

با توجه به بیماری کرونا و عدم حمل پول نقد توسط افراد، یکی از راه‌های  خرید، استفاده از نرم افزارهای بانکی توسط خریداران است اما فروشندگان باید یک سری از نکات را رعایت کنند تا گرفتار مجرمین سایبری نشوند.

از نکاتی که بسیار با اهمیت است فعال سازی پیامک بانکی است، هنگامی که خریدار وجه را پرداخت کرد، تا زمان دریافت پیامک دریافت وجه از بانک از تحویل کالا خودداری نمایید، همچنین مطمئن شود پیامک از سوی بانک ارسال شده و جعلی نمی‌باشد.

1399-04-29 10:20:44
0
1:22
فتا آذربایجان‌غربی خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شناسایی فردی خبر داد که با ارائه رسید پرداخت جعلی اقدام به کلاهبرداری از کاربران می

کلاهبرداری از طریق رسیدهای واریز جعلی

همانطور که استحضار دارید امروزه بسیاری از تراکنش‌های بانکی از طریق اپلیکیشن‌های مالی و بانکی صورت می‌پذیرد و این از با ارزش‌ترین خدماتی است که بر روی اینترنت ارائه می‌شود. این امر علاوه بر صرفه‌جویی در وقت کاربران، مزایایی چون افزایش امنیت در جابجایی پول را نیز به دنبال دارد، امّا متاسفانه مشاهده می‌شود کلاهبرداران فضای مجازی از این فرصت سوء استفاده می‌کنند. در این روش از کلاهبرداری؛ افراد سودجو به عنوان خریدار ظاهر می‌شوند و پس از خرید کالا از قربانی خود اقدام به ساخت یک رسید تقلبی مشابه رسیدهای بانکی از طریق برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های موجود در فضای مجازی می‌کنند.

1399-02-22 12:23:50
0
فتا استان مازندران :

سرپرست پلیس فتا استان مازندران گفت:فروشندگان در مواجه با رسیدهای الکترونیکی پرداخت هوشیارانه عمل کنند. 

1399-02-22 11:55:46
0
1:36
فتا ناجا هشدار داد :

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص کلاهبرداری از طریق رسید جعلی پرداخت الکترونیکی هشدار داد.

1398-10-04 08:55:02
0

داستان نویسی بهترین قالب محتوایی برای یادگیری همراه با لذت و ماندگاری می باشد،این کتاب بر همین اساس از طریق بیان داستان های کوتاه با ایده های واقعی ، شگردهای تبهکاران و مجرمین سایبری برای فریب کاربران را بازگو می کند،در انتهای هر داستان توصیه های صیانتی برای هوشیاری و پیشگیری از جرائم سایبری به مخاطب ارائه می شود.